Výhra a remíza s Novým Mestom nad Váhom

29.09.2024

Tretia liga staršieho (U19) a mladšieho dorastu (U17) HUMMEL ZsFZ 2024/2025 pokračovala v sobotu 28. septembra 2024 svojim 9. kolom. V rámci neho sa myjavskí futbalisti vydali do neďalekého Nového Mesta nad Váhom, kde si dopoludnia i tesne po ňom zmerali sily s domácim AFC.

Najskôr na svoje stretnutie nastúpili starší dorastenci. Jeho úvod bol obojstranne opatrný, keďže oba tímy mali v úmysle hrať otvorený futbal. No od 15. minúty začali iniciatívu na trávniku preberať hráči Myjavy. Mareček prihral Jozefákovi a ten pálil nad konštrukciu brány. V 20. minúte bol v šestnástke domácich faulovaný jeden z hráčov Spartaka a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Mareček a nemýlil sa. AFC - Myjava 0 : 1. Po úvodnom góle sa hra postupne vyrovnávala, no gólových šancí nepribúdalo. Aj keď v 28. minúte s chuťou hrajúci Mareček vysunul Černáka, ktorého pokus smeroval tesne vedľa domácej svätyne. Prvý polčas tak skončil tesným náskokom Spartaka.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili spartakovci. Už v 47. minúte strieľal do priestoru troch žrdí Moravec a Zámečník vyrážal na roh. Rovnako si poradil aj s Marečkovým pokusom v 54. minúte. Peknú akciu predviedli Myjavčania v 60. minúte, kedy z hĺbky vlastného poľa vyviezol loptu Kováč, posunul ju Černákovi a ten skúsil šťastie. Novomestský gólman bol však opäť pohotový. O tri minúty neskôr započal akciu Horniaček a svoje sólo úspešne zakončil gólom na 2 : 0. Domáci mali ešte v závere stretnutia k dispozícií sériu rohových kopov, po ktorých sa ale nepresadili. Buď im chýbala presnejšia muška, alebo ich pokusy spoľahlivo poriešil brankár Grumblák.

Po starších dorastencoch predviedli svoje futbalové umenie aj tí mladší z kategórie U17. Skóre otvorili už v 2. minúte domáci futbalisti, ktorí využili nedorozumenie v obrane Myjavy a Masaryk dal na 1 : 0. Hra sa postupne vyrovnala a v 10. minúte sa mohol presadiť Pagáčik. Jeho hlavička však skončila nad bránou Nového Mesta. V 19. minúte spartakovci opäť pykali, keď po zaváhaní v defenzíve zvýšil Hadbábny na 2 : 0. Ale už krátko po rozohratí, v 21. minúte, Suvák krížnou strelou do vinkla skorigoval na 2 : 1. Ďalší pokus Žáleca v 27. minúte mieril nad. V 37. minúte predviedol sólo z vlastnej polovice Suvák, dostal sa na dostrel novomestskej svätyne a upravil na polčasových 2 : 2.

V druhom dejstve predvádzali obaja súperi klasický medzišestnástkový futbal, obojstranne vyrovnaný a bez výraznejších gólových šancí. Až v samom závere skúšal neúspešne šťastie Novák a vedľa mieril aj Valachyho pokus. Po záverečnom hvizde si tak tímy body podelili.