V Nových Zámkoch bez bodov

05.10.2024

Hráči Spartaka Myjava vycestovali v sychravú sobotu 5. októbra 2024 na južné Slovensko, aby tam odohrali zápas 10. kola TIPOS 3. ligy 2024/2025 proti domácemu tímu FKM Nové Zámky.

Obe mužstvá vstúpili do zápasu aktívne. Hru znepríjemňovalo rozmočené ihrisko, na ktorom sa hráči často šmýkali. V 13. minúte zlikvidoval veľkú šancu domácich Opalek, keď najprv vyrazil strelu Palacku a následne aj Pálfiho dorážku. V 15. minúte centroval do šestnástky Horniak, ale Maťašovský bol pri lopte skôr ako Martišiak. V 21. minúte hľadal Flamík v pokutovom území Pechu, no toho domáca obrana odzbrojila. V 29. minúte sa do lopty oprel Palacka a len tesne minul svätyňu hostí. V 37. minúte po chybe Buchela získal loptu Pálfi a sám proti brankárovi otvoril skóre. Nové Zámky - Myjava 1 : 0.

Hneď v úvode druhého polčasu získali domáci loptu po chybe Kováča, no Opalek nedovolil Palackovi zvýšiť priebežný stav. V 51. minúte vymietol z halfvoleja pavučinu v rohu Opalekovej brány Fótyik a Nové Zámky viedli 2 : 0.  O dve minúty neskôr kopaničiari stav skorigovali, keď sa po Buchelovom centri presadil Horniak. V 61. minúte zahrával priamy kop Pecha, no lopta preletela tesne ponad brvno. V 78. minúte unikol domácej obrane Martišiak, prekonal brankára Maťašovského, ale vo vyloženej šanci trafil iba žrď. V 85. minúte uzatvoril na konečných 3 : 1 pre Zámky Fótyik, keď sa nemýlil z bieleho bodu. V 89. minúte ešte nastrelil brvno myjavskej brány Kiss a dorážajúci Radványi našiel len Opalekove rukavice.

Adam Rechtorík, tréner Spartaka Myjava: „Dnes sme si zápas prehrali sami. Spravili sme hrubé chyby, ktoré sa nemôžu stávať. Nič iné nám neostáva, len sa z toho poučiť, pretože toto boli naozaj naivné chyby, ktorými sme súperovi vlastne darovali všetky tri góly. Škoda Martišiakovej šance, keď za stavu 2:1 pre domácich trafil žrď. Dnes vyhralo skúsenejšie mužstvo, my musíme makať ďalej a pracovať s chalanmi.“

• zostava FKM Nové Zámky: Maťašovský, Rédeky, Fótyik (K), Obročník (88. Radványi), Pálfi (76. Baláž), Palacka (64. Kiss), Baranovič, Doktorík (64. Terentiev), Ešek, Adekuoroye, Hudák (88. Piminov)
  • zostava Spartaka Myjava: Opalek, Flamík (K), Kováč, Horniak, Pecha, Halabrín, Martišiak, Buchel, Fukna (57. Petráš), Múdry, Brezina (73. Minaroviech)
  • góly: 37. Pálfi, 51. a 85. Fótyik – 53. Horniak
  • ŽK: 36. Palacka, 60. Adekuoroye, 79. Fótyik - 26. Kováč, 28. Halabrín, 30. Fukna, 34. Pecha, 83. Flamík
  • rozhodovali: Janček, Krivošík – Ondrášová
  • návštevnosť: 298 divákov