Starší dorastenci si Topoľčanmi poradili, mladší na ne nestačili

02.09.2024

V nedeľu 1. septembra 2024 vycestovali hráči staršieho a mladšieho dorastu Spartaka Myjava do Topoľčian, kde v dvojzápase v rámci 5. kola 3. ligy 2024/2025 nastúpili proti domácim celkom.

Ako prví sa o 10.00 h predstavili futbalisti z kategórie U19. Po obojstranne opatrnom úvode si prvú šancu vypracovali Myjavčania, keď v 11. minúte prihrával Mareček Horniačkovi a ten otvoril skóre. Topoľčany - Myjava 0 : 1. Proti dobre hrajúcemu súperovi sa kopaničiari dostávali aj do ďalších šancí a v 31. minúte po individuálnej akcii zvýšil na 2 : 0 pre Spartak opäť Horniaček. V 36. minúte po zlej rozohrávke Topoľčian sa k lopte dostal Černák a rutinérsky zvýšil na rozdiel triedy. Snaha hostí skórovať do konca prvého dejstva pokračovala, ale zakončenia Marečka, Černáka či Jankovýcha si už cestu za Hainov chrbát nenašli.

V druhom polčase duelu hraného v úmornom teple sa začalo dariť aj hráčom Topoľčian a čoraz častejšie sa objavovali pred myjavskou svätyňou.. No všetky ich šance spoľahlivo riešil gólman Grumblák. Až v 75. minúte mali domáci k dispozícií rohový kop, po ktorom sa presadil Žembera a skorigoval výsledok na konečných 1 : 3.

O 12.30 h vybehli na trávnik hráči z kategórie U17 a stretnutie opäť začalo v opatrnom tempe. S pribúdajúcimi minútami však domáci postupne preberali iniciatívu a v 23. minúte sa im s prispením hosťujúceho futbalistu podarilo vsietiť úvodný gól zápasu. V 31. minúte Myjavčania faulovali v pokutovom území a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Ten Meluš bezpečne premenil a Topoľčany viedli 2 : 0.

V druhom dejstve boli domáci naďalej futbalovejší a už v 47. minúte trestal myjavské nedorozumenia na ihrisku Meluš tretím gólom do Dolinekovej svätyne. V 65. minúte dobre spracoval kolmú prihrávku Eliaš a skorigoval priebežný stav na 3 : 1. Po tomto momente síce kopaničiari ožili, no na zmenu výsledku to nestačilo. Topoľčanci ešte v 80. minúte po rohovom kope pridali svoj štvrtý gól, Meluš skompletoval hetrik a spartakovci odchádzali domov bez bodov.