Starší dorastenci naďalej úspešní, mladší recept na Piešťany nenašli

09.09.2024

V nedeľu 8. septembra 2024 pokračovala 3. liga staršieho i mladšieho dorastu 2024/2025 zápasmi 6. kola, v ktorom futbalisti Spartaka Myjava vyzvali na turolúckom trávniku súpera z Piešťan.

Domácim hráčom kategórie U19 vstup do stretnutia vyšiel a po sérií striel na bránu Piešťan získali v 3. minúte rohový kop. Ten zahrával Horniaček, na loptu si nabehol Černák a hlavičkou otvoril skóre. Duel potom pokračoval v obojstranne vysokom tempe, no gólové šance zostávali nevyužité. Až v 25. minúte vybojoval loptu Mareček, posunul ju k šestnástke hostí a opäť Černák strelou pod brvno druhý raz rozvlnil sieť za Marekovým chrbtom. Piešťanci sa osmelili v 39. minúte, sériou prihrávok sa prepracovali k myjavskej svätyni, ale ich pokus napokon mieril ponad gólmana Grumbláka. V 42. minúte mohol pridať tretí gól Spartaka Jankových, Marek však ďalšiu zmenu stavu do prestávky nepripustil.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie opäť Myjavčania. V 52. minúte Mareček prihral Ševčíkovi, ten vzápätí našiel Jankovýcha a posledne menovaný sa nemýlil a zvýšil na 3 : 0 pre Spartak. Veľkú príležitosť na úpravu priebežného skóre mali hostia v 59. minúte. Gólman Spartaka ich strelu vytesnil na roh. Ukážkovú kombináciu videli fanúšikovia na tribúnach v 64. minúte. Horniačkov center smeroval na Černáka, ten bez prípravy vypálil a Marek musel zasahovať. Záver zápasu bol už celkom v réžií myjavských dorastencov, ale ďalší gól už kopaničiari pridať nestihli.

Po starších vybehli na trávnik ich mladší kolegovia z kategórie U17. Vedenia v ňom sa ujali v 12. minúte hostia, keď spoza pokutového územia dobre trafil Pernisch. V nasledujúcich chvíľach vyrovnaný priebeh stretnutia veľa príležitostí na skórovanie nepriniesol. Až v 29. minúte po nedorozumení v defenzíve Spartaka zvýšili Piešťanci na 2 : 0, keď sa presadil Piršel.

Po prestávke duel pokračoval v nasadenom tempe a sprevádzalo ho množstvo osobných súbojov. Ale bez zakončení na jednej, či druhej strane, ktoré by zmenili priebežný stav. Tak to zostalo až do záverečného hvizdu a hostia z kúpeľného mesta si z Turej Lúky odviezli všetky body.