Spartakovci nasúkali Kopčanom deväť gólov

04.09.2024

V stredu 4. septembra 2024 čakal mužov Spartaka Myjava ich druhý zápas v rámci slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2024/2025, na ktorý vycestovali v horúcom letnom počasí na Záhorie, do Kopčian. Úvodný výkop duelu s domácim celkom bol naplánovaný na 17.00 h.

Vstup do zápasu mali lepší kopaničiari a už od prvej minúty aktívne hľadali účinný recept na prekonanie domácej defenzívy a brankára Dohnáleka. Ich snaha slávila úspech v 8. minúte keď sa k lopte po rohovom kope dostal Brezina a vsietil úvodný gól stretnutia. V 12. minúte Fukna za cenu útočného faulu zastavil individuálny prienik domáceho útočníka a Kopčany mali k dispozícií priamy kop. Ten na priame ohrozenie myjavskej svätyne nevyužili. V nasledujúcich minútach sa hra odvíjala predovšetkým na domácej polovici ihriska, no bez gólového efektu. Potom v 20. minúte vybojoval loptu v rohu ihriska Horniak, zacentroval do šestnástky Pechovi a ten rozvlnil odkrytú sieť. Kopčany – Myjava 0 : 2. V 24. minúte preveril Hodúlové reflexy strelou z ťažkého uhla Vach. V 30. minúte našiel dlhý pas Pechu a ten vpredu osamotený druhý raz prekonal Dohnáleka medzi troma žrďami. Kopčany – Myjava 0 : 3. V 38. minúte sa pokúsil zakončiť Buchel, no trafil len bočnú sieť. O tri minúty neskôr využil nedorozumenie domácich v obrane Jastráb a zblízka pridal štvrtý gól Spartaka.

Po zmene strán a štvornásobnom striedaní v tíme Spartaka pokračoval duel v nasadenom tempe. Hostia mali naďalej viac z hry a už v 49. minúte musel kopčiansky gólman zasahovať proti útočiacemu Copkovi, ktorému loptu vypichol z kopačky. V 57. minúte pálil Minaroviech, vzápätí aj Fukna, ale brankár bol pozorný. V 68. minúte po peknej kombinácií vyskúšal šťastie Martišiak a zvnútra pokutového územia zvýšil na 5 : 0 pre Myjavu. Ten istý hráč uspel aj v 72. minúte a Spartak mal už šesťgólový náskok. V 76. minúte najskôr zazvonilo brvno kopčianskej svätyne po Copkovej hlavičke a vzápätí dorazil loptu za Dohnálekov chrbát Jastráb. Kopčany – Myjava 0 : 7. Gólostroj z kopaníc sa stále nezastavil a v 80. minúte po rohovom kope sa svojou ľavačkou do streleckej listiny zapísal Copko. V 83. minúte po spolupráci s Copkom skompletizoval svoj hetrik Jastráb a na svetelnej tabuli už svietil stav 0 : 9. A tak to už zostalo. Kopaničiari si po nelichotivej ligovej sérií napravili v pohári chuť a v ďalšom kole Slovnaft Cupu by sa mali stretnúť ešte v septembri na svojom štadióne s Malženicami.

Adam Rechtorík, asistent trénera Spartaka Myjava: "Ja by som chcel v prvom rade poďakovať domácim za príjemné prostredie a prijatie a tiež za to, že sa nebáli hrať proti nám otvorený futbal. To sa v konečnom dôsledku aj odzrkadlilo na výsledku. Ale treba povedať, že to naše víťazstvo je zaslúžené. Sme zaň radi, každú výhru si vážime a dúfam, že nás to nakopne aj do ligovej súťaže, ktorá nám teraz výsledkovo veľmi nefunguje. Som rád, že sa dnes strelecky presadili naši ofenzívni hráči a verím, že im to pomôže presadzovať sa aj v lige."

• zostava TJ Kopčany: Dohnálek, Vach (68. Baláž Mi.), Lukáč (80. Tomele), Karas, Pribyla, Baláž (46. Novák), Blažek, Neúročný (78. Miholek), Vašíček, Hrušecký (46. Daniel), Kotvan (K)
  • zostava Spartaka Myjava: Hodúl, Flamík (K) (46. Kováč), Horniak, Minaroviech, Pecha (46. Petráš), Halabrín (73. Miča), Lopušan (46. Martišiak), Buchel (46. Copko), Jastráb, Fukna, Brezina
  • góly: 8. Brezina, 20. a 30. Pecha, 41., 76. a 83. Jastráb, 68. a 72. Martišiak, 80. Copko
  • ŽK a ČK: bez kariet
  • rozhodovali: Bláha – Uram, Tramita
  • návštevnosť: 260 divákov