Smolný záver duelu stál Myjavu dva body

29.09.2024

V poslednú septembrovú nedeľu pokračovali anglické týždne Spartaka Myjava zápasom 9. kola TIPOS 3. ligy - skupiny Západ 2024/2025 s tímom TJ Tatran Krásno nad Kysucou. Úvodný výkop stretnutia bol naplánovaný na 19.00 h a kopaničiari - pozitívne naladení pohárovým víťazstvom nad Malženicami - mali v úmysle na tento úspech nadviazať.

Ešte pred začiatkom stretnutia sa všetci prítomní na myjavskom štadióne rozlúčili symbolickou minútou ticha s obľúbenými členmi fanklubu, pánmi Ivanom Rehovičom a Jánom Žiškom, ktorí len pred pár dňami odišli na večnosť. A potom sa už súperi naplno pustili do "bitky" o cenné body.

Vstup do zápasu mali o poznanie lepší domáci futbalisti, ale prvá nebezpečná strela bola v 4. minúte z kopačky hosťujúceho Macuru. Išlo však len o ojedinelý pokus. Iniciatíva bola na strane Myjavčanov, ktorí sa aktívne snažili nájsť účinný recept na kysuckú defenzívu a gólmana Lastovicu. Peknú kombináciu napríklad v 8. minúte predviedlo duo Copko - Petráš, zakončeniu zabránila prehustená obrana. V 16. minúte mal ideálnu príležitosť rozvlniť sieť nikým nepokrytý Petráš, nedokázal však v poslednej chvíli ideálne spracovať prihrávku. Vzápätí pohrozili kontrou hráči Tatrana, no stav sa stále nemenil. V 22. minúte mali spartakovci k dispozícií priamy kop a lopta len - len že neskončila v sieti. V 32. minúte po rohovom kope Myjavy mieril presne Petráš a Lastovica vyrážal loptu na ďalší roh. V 43. minúte vyskúšal šťastie prízemnou strelou Flamík a v nadstavenom čase prvého dejstva aj Pecha. Obaja neúspešne a na prestávku sa tímy rozišli za bezgólového stavu.

Do druhého dejstva nastúpili pre zmenu lepšie hostia a hneď začali na Myjavčanov vytvárať tlak. V 52. minúte napríklad Opalek ukryl loptu do rukavíc po prízemnej strele a o tri minúty neskôr ju musel vytesniť mimo priestor troch žrdí. V 61. minúte Kysučania znova pohrozili a po nebezpečnej tlačenici v bránkovisku prešla lopta myjavskému brankárovi pomedzi nohy. Našťastie, nie do siete. Potom na druhej polovici ihriska udreli domáci. Po autovom vhadzovaní a následnej kombinácií sa presadil aktívny Pecha a v 63. minúte otvoril skóre. Myjava - Krásno nad Kysucou 1 : 0. Tatranu sa podarilo vyrovnať v 78. minúte zásluhou Tvrdého. Tento stav ale netrval dlho a futbalovú parádu predviedol v 80. minúte Copko, ktorého ďalekonosný projektil krásne zapadol za Lastovicov chrbát. Myjava - Krásno nad Kysucou 2 : 1. Nervozita na trávniku narastala, Spartak chcel výsledok stoj čo stoj ubrániť, Krásno zasa túžilo odviezť si z kopaníc aspoň bod. A podarilo sa mu to doslova v hodine dvanástej. Po troch štandardných situáciách a v absolútnom závere nadstaveného času sa pochlapil Macura a uzavrel na konečných 2 : 2.

Adam Rechtorík, tréner Spartaka Myjava: "Začali sme veľmi dobre. Prvých 25 minút sme mali v podstate pod kontrolou. Potom prišla taká hluchšia pasáž, v ktorej sme si možno až príliš otvárali ten defenzívny blok pri držaní lopty súperom. Ale uhrali sme prvý polčas na remízu. Cez prestávku sme si povedali, že musíme viac zakončovať. Pred bránu sa dostávame, tak musíme viac skúšať šťastie. Viedli sme 1 : 0, dostali sme smolný vyrovnávajúci gól, ale nezložili sme sa. Išli sme za výsledkom, Dávid Copko strelil na 2 : 1. Ale ten záver sme, bohužiaľ, mali hrať skúsenejšie. Mali sme loptu podržať hore, možno aj za cenu žltej karty čo najďalej od brankára. No súper v samom závere predsa len vyrovnal, čo nás strašne mrzí a dnes sme doma dva body stratili. Ale ideme ďalej. Chalanom určite nemôžem vyčítať, že nebojovali. Išli až do konca, no musíme sa naučiť ten záver, keď vyhrávame o gól, riešiť celkom inak. Je to ponaučenie do ďalších zápasov a budeme už skúsenejší."

• zostava Spartaka Myjava: Opalek - Buchel F., Brezina, Múdry, Fukna - Petráš (71. Martišiak), Flamík (K), Kováč, Pecha - Horniak (78. Minaroviech), Copko
  • zostava TJ Tatran Krásno nad Kysucou: Lastovica, Ozimý, Ďuratný (K), Ceniga, Podmanický (83. Ševčík), Kopásek, Okafor, Koleno, Hunčík (17. Pagáč - 83. Švancar), Macura, Tvrdý
  • góly: 63. Pecha, 80. Copko - 78. Tvrdý, 90+ Macura
  • ŽK: 53. Horniak, 87. Múdry, 88. Copko, 90+ Flamík - 43. Koleno
  • rozhodovali: Kováč - Uram, Farkaš
  • návštevnosť: 234 divákov