Smola spartakovcov sprevádza naďalej, Seredi podľahli 0 : 2

31.08.2024

V rámci 5. kola 3. ligy 2024/2025 – skupiny Západ vycestovali hráči Spartaka Myjava v poslednú augustovú sobotu na južné Slovensko, aby si tu o 16.30 h zmerali sily s tímom ŠKF Sereď. Obmenenému mužstvu z kopaníc sa zatiaľ v sezóne nedarí podľa predstáv. Naposledy doma remizovali s Lehotou pod Vtáčnikom 1 : 1 a tak vstupovali do stretnutia s jasným cieľom – prelomiť smolu a bodovať.

Tomuto zámeru však úvod duelu nezodpovedal, pretože ako prví rozvlnili sieť brány domáci hráči. A to už v 9. minúte, keď gólman Opalek síce prvú strelu vyrazil, ale na následnú dorážku kapitána Vantrubu bol už prikrátky. Sereď – Myjava 1 : 0. Do konca vyrovnaného prvého dejstva už ani jeden z tímov účinný recept na prekonanie súperovho brankára nenašiel a na prestávku sa futbalisti rozišli s gólovým náskokom Serede.

Do druhého polčasu vstúpil Spartak s dvoma zmenami v zostave a zápas pokračoval v nasadenom tempe. Dlhé minúty sa hra odvíjala bez gólového efektu. Hostia sa snažili prikloniť si futbalové šťastie na svoju stranu a vyrovnať, no stal sa pravý opak. Tak ako na začiatku stretnutia, aj pri jeho konci – konkrétne v 84. minúte – sa presadil Vantruba a vsietil svoj druhý gól. Nelichotivá séria kopaničiarov sa tak natiahla o ďalší týždeň a najbližšie sa pokúsia napraviť si chuť v pohárovom dueli. Ten ich čaká v stredu 4. septembra 2024 o 17.00 h na trávniku šiestoligového tímu TJ Kopčany.

Adam Rechtorík, asistent trénera Spartaka Myjava: "Vstup do zápasu sme nemali vôbec dobrý. Nefungovali nám veci, ktoré sme si pred zápasom povedali. Robili sme taktické, naivné chyby a aj gól sme inkasovali po našom zlom vystúpení v defenzíve. Do druhého polčasu sme spravili nejaké striedania a nastúpili sme do hry lepšie. Už tam boli náznaky príležitostí, ktoré sme vo finálnej fáze nedokázali kvalitnejšie vyriešiť. Súper dnes vyhral zaslúžene a nám nezostáva iné, len ďalej pracovať, makať. Nebolo by správne lámať nad chalanmi palicu a verím, že sa náš herný výkon zlepší a začneme byť aj ofenzívne nebezpečnejší."

• zostava ŠKF Sereď: Znamenák, Pávek, Brandis, Minka, Gajinov (79. Kramarovič), Vantruba (K), Da Luz, Juriš, Petrović (64. Bindics), Madubuegwu, Michalička (84. Šebek)
  • zostava Spartaka Myjava: Opalek, Flamík (K), Kováč, Copko, Pecha (79. Minaroviech), Halabrín, Lopušan, Martišiak (46. Petráš), Buchel, Fukna (46. Horniak), Múdry
  • góly: 9. a 84. Vantruba
  • ŽK: 49. Madubuegwu, 86. Kramarovič
  • rozhodovali: Kubica – Farkaš, Mikulecký
  • návštevnosť: 249 divákov