Cenný bod po remíze 3 : 3 v Podkoniciach

20.10.2024

V nedeľu 20. októbra 2024 čakal mužov Spartaka Myjava zápas 12. kola TIPOS 3. ligy – skupiny Západ 2024/25, na ktorý vycestovali na stredné Slovensko, do Podkoníc. Výkop duelu bol naplánovaný na 14.30 h.

Domáci hneď v úvode stretnutia ukázali, prečo v tabuľke figurujú na treťom mieste. Zápas začali vo vysokom tempe a aj keď k strele na bránu nedošlo, Opalek musel byť v strehu. Prvú veľkú šancu si vypracovali kopaničiari. V 9. minúte unikol domácej obrane Copko, no loptu si príliš predkopol a Gábriš bol pri nej skôr. Skóre napokon otvorili domáci hráči, a to v 16. minúte. Opalek vyrazil strelu Seleckého, ale ten následne dostal šancu na reparát a s prispením Fuknu strelil prvý gól zápasu. V 18. minúte vyťahoval Opalek loptu zo siete po druhýkrát. Vlastný gól si vsietil ukážkovou hlavičkou Halabrín. Podkonice nepoľavovali v aktívnej hre a už o chvíľu musel Opalek zasahovať pri strele Mózera. V 22. minúte po rohovom kope hlavičkoval tesne vedľa brány Patrnčiak. V 29. minúte sa spartakovcom podarilo odpovedať, keď si v šestnástke našiel priestor Copko a prekonal domáceho gólmana. V 35. minúte Myjavčania vyrovnali. Minaroviech našiel nabiehajúceho Martišiaka a ten loptu prehodil ponad Gábriša.

Úvod druhého polčasu sa niesol v znamení menšieho počtu šancí a väčšieho počtu súbojov o loptu. V 57. minúte hľadal Martišiak na zadnej žrdi Pechu, no neúspešne. V 74. minúte poslal loptu pred bránu hostí Kukoľ, našiel Mózera a ten rozvlnil sieť kopaničiarov. V závere zápasu hráči v čiernobielom vyvinuli tlak na súpera a v 86. minúte vybojoval Halabrín penaltu. Z bieleho bodu sa Copko nemýlil a vyrovnal na 3 : 3. V posledných minútach už k výraznejšiemu ohrozeniu brány na jednej či na druhej strane neprišlo a tak si tímy body podelili.

Adam Rechtorík, tréner Spartaka Myjava: Dnešný zápas sa musel divákom páčiť, mal množstvo šancí, padlo veľa gólov. Mrzia nás tie dve minúty v prvom polčase, kedy sme si dali dva vlastné góly, ale dokázali sme sa do zápasu výborne vrátiť. Od nejakej dvadsiatej minúty prvého polčasu sme hrali nátlakovo. Samozrejme, hrozili nám z brejkových situácií, ale tie zostali nevyužité. Martišiak aj Copko veľmi dobre vyriešili svoje šance a tie dva góly nás vrátili do zápasu. Čo sa týka druhého polčasu, opäť mnoho nevyužitých šancí na jednej i na druhej strane. Potom po našej zlej komunikácii v obrane sa súper opäť ujal vedenia, ale našou veľkou aktivitou, snahou a chuťou hrať sme dokázali vyrovnať a myslím si, že to bol zaslúžený bod pre obidve mužstvá. Pre nás to je dôležitý bod, ktorý si vážime a chceme sa od neho odraziť ďalej a získavať body aj v ďalších zápasoch súťaže. Chalanom ďakujem, pretože dnes makali na ťažkom teréne s kvalitným súperom. Tiež sa chcem poďakovať fanúšikom za to, že merali dlhú cestu až do Podkoníc a prišli nás povzbudiť."

• zostava FK Podkonice: Gábriš, Kupčík, Turňa (K), Očenáš, Mózer, Bača (69. Jakab), Melich, Patrnčiak, Selecký (89. Maslo), Kaliský (46. Sekáč), Rosenberger (69. Kukoľ)
  • zostava Spartaka Myjava: Opalek, Kováč, Copko (K), Minaroviech (69. Horniak - 90. Miča), Pecha, Halabrín, Martišiak, Buchel F., Fukna (77. Jastráb), Múdry, Brezina
  • góly: 16. Selecký, 73. Mózer - 17. Halabrín (vlastný), 29. a 86. Copko, 35. Martišiak
  • ŽK: 90. Maslo - 68. Brezina, 81. Martišiak
  • rozhodovali: Polák, Farkaš - Foltín
  • návštevnosť: 160 divákov