Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Žiaci U15, U13: 20. kolo 2017/2018

ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
20. kolo (24. 3. 2018) : Spartak Myjava - Šaľa 0:3 (0:1)

Žiaci U13 :
20. kolo (24. 3. 2018) : Spartak Myjava - Šaľa 4:0 (2:0)

 

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - Šaľa 0:3 (0:1)

Zostava Myjavy: Oravec – Krahulec (Mihaljevič), Kolárik, Havlík T. (Vávra), Štepanovic, Vajaš, Nešťák, Nemec (Mikulka), Mareček, Feranec

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     Druhý zápas v jarnej časti nám nevyšiel podľa našich predstáv. Proti kvalitnému súperovi sme utrpeli prehru rozdielom triedy. Od úvodu hostia udávali tempo hry, mali kvalitný prechod do útoku, boli rýchlejší a dôraznejší. Vývoj zápasu našich hráčov zaskočil a počas celého zápasu sa nezbavili zbytočného rešpektu pred súperom. Na útočnú fázu nám nezostávali sily, pretože sme mali veľa práce z defenzívou. Za celý zápas sme si prakticky nevypracovali čistú gólovú príležitosť. Súper si vypracoval v druhej časti prvého polčasu dve šance, ktoré nepremenil. Prvý gól padol v samom závere prvého polčasu, keď nás stredný obranca neodhadol let nakooputej lopty, tá prepadla za neho a nabiehajúci útočník hostí sa nemýlil.

   Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom vyrovnať a pokúsiť sa bodovať. Vyrovnali sme hru a aj v útočnej fáze sme boli odvážnejší. Keď sa zdalo, že by sme mohli vyrovnať, súper zvýšil svoje vedenie, keď po hrubej chybe nášho hráča prakticky rozhodol o výsledku. O niekoľko minút bolo tri nula a zápas sa už len dohrával. V zápase nám chýbala, okrem iných vecí, víťazná mentalita a chuť vzdorovať výraznejšie súperovi, ktorý bol futbalovejší a zaslúžene zvíťazil.
 

ŽIACI U13 :

Spartak Myjava - Šaľa 4:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Hodúl - Miča, Jankových, Černák A., Plaskoň, Horniaček (C), Žakovič, Baláž, Pešta, Mihálik, Belanský, nahr. Vojtek, Černák Š.
 

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     S výsledkom panuje polovičná spokojnosť. Horšie to vyzeralo s našim herným prejavom. Všetci hráči chceli ukázať svoju technickú vyspelosť, ale zabudli, že majú kombinovať. S herným kolektívným prejavom som vôbec nebol spokojný. Všetci sólovali a vodili loptu, vôbec si nenahrávali, nekombinovali. Výhra mohla a mala byť vyššia, ale to by si museli jeden druhému dopriať. V treningovóm procese sa budeme musieť hlavne zamerať na prípravnú hru zameranú maximálne dva-tri dotyky.
 

Góly Myjavy: Belanský 2, Plaskoň, Mihálik
 

autori textu: Štefan Potúček, Libor Koníček