Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U 15: Domáca remíza s Hodonínom

Starší žiaci Spartaka Myjava U 15 odohrali v nedeľu 4. marca 2018 prípravný zápas s Hodonínom.

 

 

 

Spartak Myjava - FK Hodonín 2 : 2 (1 : 2)

Góly: Feranec, vlastný

Zostava: Havlík N. – Mihaljevič (36´Nemec), Halabrín, Havlík T. (50´ Bocan) Vávra, Štepanovic, Vajaš, Nešťák, Šimek, Mareček (62´ Jobb), Feranec


Zhodnotenie zápasu trénerom:

     Posledný prípravný zápas sme odohrali proti kvalitnému súperovi. V prvej časti prvého polčasu sme mali územnú prevahu, niekoľko štandartných situácií, ale znova sme boli málo kreatívni a efektívni. Vo finálnej fáze nám chýbal dôraz a väčšia sebadôvera. Výsledkom našej prevahy bolo iba brvno po Halabrínovej hlavičke z rohového kopu. Súper sa postupne začal viac dostávať do útočnej fázy a bol mimoriadne efektívny, keď z mála útokov strelil dva góly po rýchlych protiútokoch. Nám sa podarilo dať gól v samom závere polčasu, kedy sa svojim dôrazom presadil Feranec.

     V druhom polčase sme zmenami v rozostavení a zostave chceli zvýšiť našu útočnú aktivitu. To sa nám aj podarilo. Dominovali sme v strede ihriska, ale viacero sľubných príležitostí sme nedotiahli do úspešného konca. Za našu snahu sme boli odmenení vlastným gólom súpera, čomu prispela aj naša aktivita v napádaní. V snahe strhnúť víťazstvo na našu stranu sme chvíľami zabúdali na defenzívu a súper mal niekoľko nebezpečných rýchlych protiútokov, vtedy nás podržal viacerými dobrými zákrokmi brankár Niko Havlík.

     Celkovo sme odohrali veľmi dobrý zápas. Cením si, že ani nepriaznivý priebeh zápasu chlapcov nezlomil a v druhom polčase sme siahali proti kvalitnému súperovi po víťazstve.
 

autor textu: Štefan Potúček