Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesene starších žiakov U15


Starší žiaci U15 začali letnú prípravu na aktuálny ročník súťaže 14. júla 2016. Pod vedením trénera Igora Pszotu a asistenta Tomáša Bruška do nej nastúpilo do nej 22 hráčov a dvaja brankári.

 
     V tomto prípravnom období starší žiaci odohrali štyri prípravné zápasy a zúčastnili sa veľmi kvalitného medzinárodného turnaja v Nemecku, kde odohrali šesť náročných zápasov. Prípravné zápasy ukázali kde majú najväčšie rezervy. Za súpermi Myjavčania zaostávali hlavne po technickej stránke, ale aj kondične. Káder postupne opustili z rôznych príčin viacerí hráči: Žiška, Nemec, Kolník, Pavlech, Alex Marek, Bies. Majstrovské zápasy by tréner vo svojom hodnotení rozdelil na tri tretiny. V úvodnej časti (prvé štyri zápasy) sa kopaničiarom nepodarilo získať ani bod, zápasy boli síce väčšinou vyrovnané, ale spartakovci strelili iba jeden gól a to bol rozdielový problém. Po tejto časti sa podarilo získať do tímu dvoch hráčov - Jaroslava Karvaya z Čachtíc a Tomáša Lichnera z Trenčína. Naopak, káder opustili Bolech a Pavlus.
     Druhá tretina priniesla zlepšenie hlavne v útočnej činnosti. Z ďalších štyroch zápasov získali dôležitých 6 bodov, strelili 11 gólov. Naopak, aj táto časť vedeniu tímu ukázala slabiny v obrannej fáze – Myjavčania inkasovali veľa gólov, zhodou okolností tiež 11.
     V poslednej tretine čakalo chlapcov prvých päť družstiev tabuľky. Súperi boli jasne lepší, dominovali a Myjave sa podarilo prekvapiť iba raz, keď remizovala v Trenčíne. Mrzí hlavne prehra s Púchovom 3 : 4, v tomto zápase naši ešte 10 minút pred koncom viedli 3 : 2 . Tesne, výsledkom 1 : 0, prehrali dva zápasy v Petržalke a na Interi. Celkovo z trinástich zápasov Spartak Myjava U15 dva vyhral, jeden remizoval a desťa prehral so skóre 16 : 42. Získal 7 bodov a obsadil 13. miesto. O góly sa podelili nasledovní hráči: Karvay 7, Kováč 3, Kosík 2, Bartoš 2, Horniak, Jankovych

     Káder Spartak Myjava U15 aktuálne tvoria títo hráči: Michal Vdoviak, Ondrej Zeman, Ľubomír Kováč, Jozef Bartoš, Jakub Kosík, Tomáš Horniak, Richard Jankových, Michal Fedoráš, Jakub Pavlovič, Andrej Adásek, Tomáš Lichner, Tibor Černák, Filip Kročian, Marek Benda, Filip Varga, Marek Mockovčiak, Ondrej Zeman, Viktor Klimáček (zranený, nenastúpil).

     Prípravné zimné obdobie sa začalo 9. januára 2017. Žiaci U15 majú naplánovaných deväť prípravných zápasov zo súpermi z 1. a 2. slovenskej ligy a zo súpermi z Moravy. Cieľom a snahou tímu bude záchrana a zachovanie najvyššej žiackej súťaže. Chceli by sa posilniť na niektorých postoch, aby mohli byť úspešní v zápasoch s kvalitnými súpermi. Prvoradou úlohou bude zlepšiť obrannú fázu celého družstva, tréneri chcú popracovať na sebavedomí a samozrejme je dôležité byť efektívny v koncovke.
 

zdroj: Igor Pszota, Tomáš Bruško