Starší žiaci U15, U14: 25. kolo 2015/2016

25. kolo (25. 5. 2016) : Spartak Myjava - FK Senica 0:1 (0:1)

25. kolo (25. 5. 2016) : Spartak Myjava - FK Senica 0:5 (0:4)

Spartak Myjava - FK Senica 0:1 (0:1)
Zostava Myjavy:Samul, Závodný, Mihál, Šturdík, Repta, Nálepa, Udvorka, Liška (53' Selecký), Kunka, Osuský, Karika /K/.

Posledný domáci ligový zápas sme odohrali na umelej tráve so súperom, na ktorého už niekoľko rokov nevieme zahrať. To sa potvrdilo i dnes, keď sme boli lepším mužstvom, no i tak sme prehrali. Zlyhali sme najmä v koncovke, keď sme si dokázali vytvoriť niekoľko dobrých príležitostí na zakončenie, no výborne chytajúceho brankára hostí sme prekonať nedokázali. Naša strelecká nemohúcnosť vyvrcholila Udvorkovým nepremenením pokutového kopu. Naopak hostia zakončili dvakrát a z toho sme raz inkasovali po rohovom kope a nedôslednom bránení hráča hostí našim hráčom Kunkom. V priemernom zápase sme sklamali v realizovaní štandardných situácií, v zakončení a niektorí hráči aj v dodržiavaní taktických pokynov.

Góly Myjavy: -

Spartak Myjava - FK Senica 0:5 (0:4)
Zostava Myjavy: Vdoviak, Černák /K/, Benda, Adásek (23' Pavlus - 63' Nemec), Horniak, Pavlovič (36' Bolech), Mockovčiak (63' Marek), Kročian, Kováč, Klimáček, Fedoráš.

Od úvodu zápasu bol jasný jeho scenár. Už v 2. minúte sme inkasovali prvý gól, ktorý súpera naštartoval a nás dokonale psychicky položil. Nevieme reagovať na takýto priebeh zápasu. Počas celého prvého polčasu to bola hra mačky s myšou a narastajúce skóre v náš neprospech nebolo možné zastaviť ani striedaním, či zmenou postov. Zlyhávali sme vo všetkých činnostiach, uvoľnený súper sa bavil hrou. Do polčasu bolo 0:4.

V druhom polčase súper naďalej dominoval, na naše šťastie nebol tak presný v zakončení. Jediným hráčom, ktorý sa súperovi v kvalite hry vyrovnal bol Tomáš Horniak. Nikto z jeho o dva roky starších spoluhráčov sa mu však výkonom nepriblížil. Preto naša aktivita smerom k súperovej bráne bola sporadická, nekvalita našich hráčov v koncovke neznamenala pre súpera žiadne nebezpečenstvo.