Starší žiaci U15, U14: 24. kolo 2015/2016

24. kolo (15. 5. 2016) : FC Nitra - Spartak Myjava 2:3 (0:1)

24. kolo (15. 5. 2016) : FC Nitra - Spartak Myjava 3:0 (2:0)

FC Nitra - Spartak Myjava 2:3 (0:1)
Zostava Myjavy: Samul, Závodný, Mihál, Šturdík (53' Kavický), Jankových (58' Selecký), Nálepa, Udvorka, Liška, Kunka, Osuský, Karika /K/.

Do zápasu sme išli s cieľom bodovať a predĺžiť našu sériu bez prehry. Úvod zápasu nám vyšiel, boli sme pohyblivejší, snažili sme sa o kombinačný futbal a dostávali sa do zakončenia. Najmä Karika a Udvorka robili problémy domácej obrane. Všetky tri góly sme strelili po výborne zahratých štandardných situáciách a zakončeniach hlavou. Prvý po rohovom kope strelil Karika. V závere polčasu sa hra vyrovnala a niekoľko dobrých zákrokov musel predviesť i náš brankár Samul.

Druhý polčas sme začali tlakom, výsledkom bol opäť gól Kariku. Po góle sa domáci prebrali a vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí na zakončenie. Domácim sa podarilo po našej chybe v strede obrany znížiť. Našťastie sa nám podarilo streliť i tretí gól a tým sme pribrzdili narastajúci tlak domácich. V závere domáci opäť znížili, ale víťazstvo sme si už ustrážili. Výborný výkon podal Karika a dobre mu sekundovali Mihál s Udvorkom.

Góly Myjavy: 22' a 37' Karika, 56' Udvorka

FC Nitra - Spartak Myjava 3:0 (2:0)
Zostava Myjavy: Zeman, Černák /K/, Benda, Horniak (61' Nemec), Mockovčiak, Kročian, Kováč (50' Bolech), Kosík (26' Pavlus), Klimáček, Fedoráš, Pavlovič.

V prvom polčase sme nedokázali držať krok s dobre kombinujúcim súperom, najväčší rozdiel bol v hre v strede ihriska. Súper dokázal z tohto priestoru presnými prihrávkami zásobovať svojich rýchlonohých útočníkov, ktorí jednu z ponúknutých príležitostí využili na vedúci gól v 16. minúte. O 6 minút neskôr súper zvýšil skóre už na 2:0. Po našej strate v strede ihriska a presnom vysunutí, sa v samostatnom nájazde na nášho brankára útočník súpera opäť nemýlil.

Druhý polčas sme začali vo zvýšenom tempe a vyššom napádaní súperových hráčov, čo prinieslo hneď v jeho úvode našu najväčšiu príležitosť. Sám pred odkrytou bránou súpera sa ocitol Mockovčiak, ale nedokázal túto 100%-nú príležitosť využiť. Tento dôležitý moment pre vývoj zápasu sme nezvládli. V ďalšom priebehu sme si už ďalšie príležitosti na zmenu skóre nevytvorili a súper v 57. minúte pridal poistku a uzavrel skóre na konečných 3:0.