Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U15, U14: 23. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
23. kolo (7. 5. 2016) : Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 0:0

Žiaci U14 :
23. kolo (7. 5. 2016) : Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 3:1 (1:1)

 

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 0:0
Zostava Myjavy: Samul, Závodný, Mihál, Šturdík, Kavický, Repta, Nálepa (54' Selecký), Udvorka, Liška, Osuský, Karika /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na výborne pripravenom ihrisku v Turej Lúke so súperom s rovnakým počtom bodov ako my. Chceli sme predĺžiť úspešnú sériu bez prehry, opäť vyhrať a tým sa odpútať od súpera v tabuľke. V priemernom stretnutí s minimom príležitostí na skórovanie na oboch stranách je remíza zaslúžená. Väčšina zápasu sa odohrala medzi šestnástkami, obe mužstvá pôsobili unaveným dojmom, hra bola zameraná na bezchybnú defenzívu, v útočnej fáze sa obe mužstvá ťažko presadzovali.

Góly Myjavy: -

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 3:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Vdoviak, Černák /K/, Benda, Horniak, Pavlovič (36' Bolech), Mockovčiak (48' Pavlus), Kročian, Jankových, Kováč, Kosík (67' Nemec), Fedoráš.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa od začiatku hral v dobrom tempe so súperom s lepším držaním lopty a nebezpečne vedenými útočnými akciami cez krídelné priestory. Naša útočná snaha bola priamočiarejšia cez výborne hrajúceho Jankovýcha na pozícii útočníka. Práve po jeho aktivite sa v 12. minúte ocitol sám pred brankárom Fedoráš a presne umiestnil strelu povedľa bezmocného súperovho brankára. Kvalitný súper naďalej produkoval kombinačný futbal a zamestnával našu obranu, ktorá sa často dostávala pod tlak. Vyrovnanie prišlo v 20. minúte zápasu, keď sme zaváhali pri bránení dobre zahratého rohového kopu súpera. Do konca prvého polčasu sme sa mohli ujať vedenia po našom rohovom kope, ale Mockovčiak z päťky prekopol súperovu bránu.

Druhý polčas mal obdobný priebeh ako polčas prvý, súper v strede ihriska dobre kombinoval, ale k ohrozeniu našej brány sa dostal len po strelách z diaľky, ktoré neznamenali veľké nebezpečenstvo. My sme však na rozdiel od predchádzajúcich zápasov boli veľmi efektívny. V 38. minúte sme sa po rýchlej a presnej akcii ujali vedenia, keď Kováč našiel milimetrovou prihrávkou Jankovýcha a ten krásnou strelou nedal súperovmu brankárovi šancu. Poistku pridal Horniak v 60. minúte, keď sa výborne zorientoval v 16-ke a povedľa brankára stanovil výsledok pre nás úspešného zápasu.

Góly Myjavy: 12' Fedoráš, 38' Jankových, 60' Horniak