Starší žiaci U15, U14: 21. kolo 2015/2016

21. kolo (20. 4. 2016) : Spartak Myjava - FC Spartak Trnava 2:1 (1:1)

21. kolo (20. 4. 2016) : Spartak Myjava - FC Spartak Trnava 1:2 (1:2)

Spartak Myjava - FC Spartak Trnava 2:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Samul, Závodný, Mihál, Kavický (41' Jankových), Repta, Nálepa (67' Selecký), Udvorka, Liška, Kunka, Osuský, Karika /K/.

V predohrávke 21. kola sme na výborne pripravenom ihrisku v Turej Lúke hrali proti lídrovi tabuľky, ktorý mal neskutočné skóre 84 : 5 !!! Do zápasu sme išli s cieľom nadviazať na výkon z predošlého zápasu a tým potrápiť asi najlepšie mužstvo v tejto vekovej kategórie na Slovensku. Cieľom bola výborná defenzíva celého mužstva, rýchly prechod do protiútokov a každý útok sa snažiť o zakončenie. Obranná činnosť na čele s brankárom až na malé zaváhania pôsobila tak, ako sme si predsavzali a tiež v útočnej fáze sme boli nebezpečný. Úvodný gól sme dali, keď po pravej strane zbehol Karika, Udvorkovu strelu stačila obrana hostí na bránkovej čiare ešte zablokovať, no Reptove zakončenie skončilo už v sieti. Hosťom sa podarilo vyrovnať krásnou strelou z hranice šestnástky. V závere polčasu nastrelil Udvorka konštrukciu súperovej brány.

V druhom polčase sme pokračovali v zodpovednom výkone, hostí sme do žiadneho zakončenia nepustili a naopak my sme sa dostávali do príležitostí po rýchlych brejkoch. Výbornú príležitosť na skórovanie mal Jankových, keď sa po prihrávke Udvorku ocitol sám pred brankárom, no v rozhodujúcom momente sa pošmykol. Vzápätí unikol po pase Kariku obrane hostí Udvorka, bol faulovaný v pokutovom území a sám nariadený pokutový kop premenil. V samom závere sa hostia snažili o vyrovnanie, no gól sme mohli streliť opäť my, keď Karikove zakončenie skončilo v bočnom site. Umnou hrou sme si víťazstvo postrážili a za výborný, zodpovedný a taktický výkon si zaslúžia chlapci pochvalu.

Góyl Myjavy: 8' Repta, 58' Udvorka (pokutový kop)

Spartak Myjava - FC Spartak Trnava 1:2 (1:2)
Zostava Myjavy: Vdoviak, Černák /K/, Benda, Kosík (36' Pavlus), Horniak, Pavlovič, Bolech (64' Marek), Mockovčiak, Kováč, Klimáček, Fedoráš (63' Nemec).

Súper nás od úvodu zatlačil na našu obrannú polovicu, nepúšťal nás vďaka výbornému držaniu lopty do hry, cez krídelné priestory viedol útočné aktivity, ktoré sme len s námahou odvracali. Náporu sme však dlho nevzdorovali, ale príležitosti na vstrelenie dvoch gólov v rozpätí troch minút sme súperovi poskytli sami. Ľahké chyby pri inkasovaných góloch nás pripravili aj o zbytky sebavedomia. Nedokázali sme sa na dlhé minúty vymaniť z hlbokého obranného bloku. Nádej nám svitla po rýchlom protiútoku vedenom Kováčom, ktorý prekonal v 22. minúte súperovho brankára. Do konca polčasu sme však nedokázali na dlhšiu dobu udržať loptu pod kontrolou, súper naďalej dominoval vo všetkých herných činnostiach.

V druhom polčase sa hra mierne vyrovnala, dokázali sme sa viackrát priblížiť na dostrel súperovej brány, naše pokusy však boli málo dôrazné. Súper poľavil vo svojej aktivite, preto sa tak často nedostával k ohrozeniu našej brány.

V dnešnom zápase, najmä v prvom polčase, sme nehrali v potrebnom nasadení, preto sme nemohli s kvalitným súperom držať krok.

Gól Myjavy: 22' Kováč