Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U15, U14: 20. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
20. kolo (16. 4. 2016) : FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 1:3 (1:0)

Žiaci U14 :
20. kolo (16. 4. 2016) : FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 2:1 (0:0)

 

ŽIACI U15 :

FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 1:3 (1:0)
Zostava Myjavy: Samul, Závodný, Mihál, Kavický, Repta, Nálepa, Udvorka, Liška, Kunka, Osuský, Karika /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na nekvalitnej trávnatej ploche. Od začiatku sme išli za víťazstvom, boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach. V prvom polčase sme sa trápili v zakončení, keď príležitosti na skórovanie mali Mihál, Karika, Nálepa, Udvorka. V závere polčasu sme inkasovali gól po Nálepovej chybnej rozohrávke v strede ihriska.

Druhý polčas sme pokračovali vo výkone z prvého polčasu, výsledkom čoho bolo otočenie výsledku v náš prospech a vytvorenie si niekoľkých výborných príležitostí na skórovanie. V nadpriemernom zápase sme podali najlepší výkon v jarnej časti a zaslúžene sme vyhrali.

Góly Myjavy: 44' , 55' a 61' Karika

ŽIACI U14 :

FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 2:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Zeman, Benda, Bolech (36' Pavlovič), Horniak, Kosík (56' Pavlus), Fedoráš (66' Nemec), Mockovčiak, Kročian (36' Klimáček), Kováč, Jankových, Černák /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sme odohrali na veľmi nekvalitnom ihrisku, ktoré nútilo obidve mužstvá do jednoduchých činností. Celý zápas sprevádzalo veľké množstvo osobných súbojov, množstvo nepresných prihrávok, veľký tlak na stredných obrancov pri nakopávaných loptách. Počas prvého polčasu sme sa vyrovnali s podmienkami pomerne dobre, boli sme to my kto si vytvoril väčšie možnosti na skórovanie. Sám pred súperovým brankárom sa dva krát ocitol Kováč, ale ani jednu z ponúknutých "tutoviek" nepremenil. Ich nevyužitie nás v konečnom účtovaní mrzelo.

Do druhého polčasu sme museli dovtedy istého stredného obrancu Kročiana nútene striedať, čím sa čiastočne narušila kompaktnosť našej obrannej rady. Súper zvýšil tlak na našich hráčov. V úvode druhého polčasu sme nezvládli dva osobné súboje pri postrannej čiare a nepokryli v 16-ke najkvalitnejšieho súperovho hráča a v 38. minúte zápasu sme inkasovali. Podarilo sa nám vyrovnať v 51. minúte, ku gólu nám pomohol domáci hráč výstavnou hlavičkou do vlastnej siete. Po vyrovnávajúcom góle sme sa nadýchli k náporu na súperovu bránu, pribrzdila nás však situácia odpískaním veľmi diskutabilného priameho kopu. Súper dokonale využil ponúknutú príležitosť a po nepokrytí hlavičkujúceho hráča išiel v 62. minúte do vedenia. Náš záverečný zúfalý tlak v posledných minútach zápasu už nepriniesol vážnejšiu príležitosť na vyrovnanie.

Gól Myjavy: (vlastný gól Karlova Ves)