Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U15, U14: 19. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
19. kolo (9. 4. 2016) : Spartak Myjava - MŠK Púchov 1:1 (1:1)

Žiaci U14 :
19. kolo (9. 4. 2016) : Spartak Myjava - MŠK Púchov 3:0 (0:0)

 

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - MŠK Púchov 1:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Dvořák, Závodný, Mihál, Kavický, Repta, Nálepa, Udvorka, Liška (55' Selecký), Kunka, Osuský, Karika /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa mal odohrať na trávnatej ploche v Turej Lúke, no na poslednú chvíľu sa kvôli nepriaznivému počasiu zmenilo miesto zápasu na umelú trávu. Tu sa hrať futbal nedal, na povrchu stála voda, ktorá bránila pohybu lopty. Obe mužstvá tak len nakopávali lopty, čo vyhovovalo fyzickejším hosťom. Namiesto futbalu sa viac bojovalo ako hralo. My sme sa ako vždy trápili v koncovke a hosťom k bodu stačila jediná strela na bránu, ktorá skončila v našej sieti. Naopak príležitosti Udvorku, Lišku a Kariku zostali nevyužité.

Gól Myjavy: 23' Udvorka

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - MŠK Púchov 3:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Vdoviak, Pavlus (36' Kováč), Benda, Bolech (60' Nemec), Kosík, Horniak, Fedoráš, Mockovčiak, Kročian /K/, Jankových, Černák.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V prvom polčase bol náš výkon rozpačitý. Nemáme v sezóne veľa zápasov, kde by sme my mali na základe výkonnosti diktovať tempo zápasu, nedokázali sme sa s touto skutočnosťou proti technicky slabšiemu súperovi počas prvého polčasu vyrovnať. Veľa nepresností pri vedení útoku čiastočne spôsobené ťažkým terénom, nám neumožnili vytvoriť si príležitosti na skórovanie. Súper sa dostal k priamemu ohrozeniu nášho brankára vďaka naším nepresnostiam častejšie. V poslednej minúte prvého polčasu nás zachránil od istého gólu v našej sieti výborným zákrokom brankár Vdoviak.

Do druhého polčasu sme urobili zmenu. Pavlúsa, ktorý sa nevedel počas prvého polčasu presadiť, nahradil Kováč. Vďaka zvýšenej aktivite v krídelnom priestore čerstvým Kováčom sme sme si vytvorili tlak na súperovu bránu a bol to práve Kováč, ktorý nás po peknej samostatnej akcii poslal do vedenia. Súper otvoril hru, čím nám umožnil využívať okienka v jeho obrane a vytvárať si príležitosti na skórovanie. Do konca zápasu sme sa presadili ešte dvakrát vďaka gólom Bolecha a Jankovýcha.

Góly Myjavy: 50' Kováč, 57' Bolech, 69' Jankových