Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U15, U14: 18. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
18. kolo (3. 4. 2016) : FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 4:1 (2:0)

Žiaci U14 :
18. kolo (3. 4. 2016) : FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 2:0 (0:0)

 

ŽIACI U15 :

FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 4:1 (2:0)
Zostava Myjavy: Samul, Závodný, Mihál, Kavický (46' Selecký), Repta, Nálepa, Udvorka, Liška, Kunka, Osuský, Karika /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na katastrofálnom ihrisku v Jurovej. Prechod z umelej trávy na trávnaté ihrisko nám robil obrovský problém. Lopty nám odskakovali, prihrávky nenachádzali adresáta a zakončenie bolo žalostné. Na domácich bolo vidieť, že na tomto ihrisku trénujú, terén im nerobil také problémy ako nám. V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom, výsledkom čoho bolo dvojgólové vedenie. V druhom polčase sme inkasovali na začiatku tretí gól a vyzeralo to s nami zle, no niekoľkými dobrými zákrokmi nás podržal brankár Samul. Znížiť sa nám podarilo Karikom a zrazu sme ožili. Domácich sme dostali pod tlak a vytvorili si príležitosti na skórovanie. Najväčšie mali Liška, Udvorka, Nálepa a Karika, no tak ako aj v predchádzajúcich zápasoch sme ich nedokázali využiť. V čase najväčšieho tlaku sme inkasovali po chybe Nálepu štvrtý gól a bolo po zápase.

Domáci si víťazstvo zaslúžili, boli agresívnejší, pohyblivejší a dokázali sa lepšie prispôsobiť zlému terénu. Treba vyzdvihnúť výborný výkon rozhodcovskej trojice, ktorí zvládli zápas na výbornú, čo v týchto končinách nebýva zvykom.

Gól Myjavy: 57' Karika

ŽIACI U14 :

FC DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 2:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Vdoviak, Pavlus, Benda, Bolech, Kosík, Černák, Fedoráš, Mockovčiak, Kročian /K/, Nemec, Marek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

K zápasu u popredného mužstva súťaže sme nastúpili bez možnosti striedania hráčov v poli, nakoľko v priebehu víkendu sa k dlhodobo zraneným a chorým pridali ďalší dvaja. Napriek tomu sme sa zomkli a podali najlepší výkon v jarnej časti súťaže. V prvom polčase sme dôsledným pristupovaním k hráčom súpera eliminovali predpokladaný tlak na našu bránu, dobrým dopĺňaním stredového útočníka Pavlúsa sme si vytvorili aj niekoľko možností. Najväčšiu príležitosť na skórovanie sme mali po tvrdej strele z uhla Pavlúsom, ktorý trafil spojnicu brvna a žrde.

V druhom polčase sme nevýraznému súperovi hneď na začiatku dovolili skórovať. V 39. minúte zápasu pri súperovom rohovom kope sme neboli po prvý krát v zápase dostatočne dôrazní, hráč súpera sa dobre zorientoval a z hranice 11m prestrelil nášho brankára. Naďalej sme sa snažili byť aktívny, ale s pribúdajúcimi minútami nám začali odchádzať sily a na zvrat nám už nezostali. Súper poistil víťazstvo v 55. minúte zápasu a využil jedno z mála našich nedorozumení v obrane. To bol jediný, ale najpodstatnejší rozdiel medzi obidvoma mužstvami a to premieňanie gólových príležitostí.

Góly Myjavy: -