Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U15, U14: 17. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
17. kolo (24. 3. 2016) : Spartak Myjava - FK Slovan Levice 1:1 (0:0)

Žiaci U14 :
17. kolo (24. 3. 2016) : Spartak Myjava - FK Slovan Levice 1:2 (1:2)

 

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - FK Slovan Levice 1:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Dvořák, Mihál, Repta, Selecký, Nálepa, Udvorka, Liška, Jankových, Kunka, Osuský, Karika /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas so susedom z tabuľky sa odohral na umelej tráve. V oklieštenej zostave sme podali jeden z najslabších výkonov. Chýbal nám pohyb, v útočnej fáze sme hrali bez myšlienky, kazili sme veľa prihrávok a ťažko sme sa dostávali do zakončenia. I tak sme si vytvorili niekoľko príležitostí na skórovanie (Udvorka, Karika, Repta, Jankových, Kunka), no výborne chytajúceho brankára hostí sme dokázali prekonať len raz. Súper toho tiež veľa neukázal, pozorne bránil, kúskoval hru a to im stačilo na uhranie prijateľného výsledku. Súper vyťažil z minima maximum, keď jediná strela na našu bránu skončila gólom.

Opäť sa ukázalo, že niektorí naši hráči nespĺňajú výkonnostné parametre najvyššej žiackej ligy. Chýba nám kvalita, čo sa odzrkadľuje na našej hre a na výsledkoch.

Gól Myjavy: 66' Udvorka

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - FK Slovan Levice 1:2 (1:2)
Zostava Myjavy: Zeman, Pavlus, Benda, Bolech (48' Nemec), Kosík (22' Boorová), Horniak, Pavlovič, Fedoráš, Mockovčiak, Kročian /K/, Klimáček.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Tabuľkový sused pricestoval s vedomím, že môže pomýšľať na prvý víťazný zápas v sezóne, čo sa mu najmä vďaka nášmu výkonu aj podarilo. Hráme síce vďaka absenciám viacerých hráčov každý zápas v inom zložení, ale základné herné činnosti by sme mali zvládať na každom poste. Príliš veľa nepresných prihrávok nahrávalo súperovi vyčkávajúcemu na rýchle kontry do našej otvorenej obrany. Rýchlostne a fyzicky dobre disponovaní útočníci súpera sa dvakrát dostali za našu nie dobre komunikujúcu obranu a pohodlne skórovali. Týmto dvom situáciám predchádzal samostatný nájazd nášho útočníka Pavlúsa, ktorý však úspešný nebol a tak doslova platilo pravidlo "nedáš-dostaneš". V závere prvého polčasu sa nám však podarilo znížiť, keď po dobrej krídelnej akcii Pavlúsa presne zakončoval Fedoráš.

V druhom polčase sme chceli naviazať na zlepšenú hru zo záveru prvého polčasu, to sa nám však nepodarilo. Súper čakal zodpovedne na vlastnej polovici a pohodlne vďaka našim nepresnostiam zachytával naše útočné snahy, ktoré prevažne viedli cez zhustený stred ihriska. Priamo sme ohrozili súperovu bránu len po štandardných situáciách, s ktorými si brankár súpera aj za pomoci konštrukcie brány vždy úspešne poradil. Dnes sme všetci futbalové srdce, ktoré by na súpera určite stačilo, nechali doma.

Gól Myjavy: 33' Fedoráš