Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U15, U14: 16. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
16. kolo (19. 3. 2016) : Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:0)

Žiaci U14 :
16. kolo (19. 3. 2016) : Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

 

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:0)
Zostava Myjavy: Samul, Závodný, Mihál, Šturdík, Repta, Selecký (65' Pribiš), Nálepa, Udvorka, Liška (46' Kunka), Osuský, Karika /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na umelej tráve so súperom z čela tabuľky. Do zápasu sme išli s cieľom odčiniť vysokú prehru z minulého kola. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, obe mužstvá sa snažili o útočný futbal. Hostia pôsobili možno futbalovejšie, my zasa priamočiarejšie. Súper si v prvom polčase príležitosť nevytvoril, naopak my sme si vytvorili dve "tutovky", no opäť sme v zakončení zlyhali. Prvú mal Nálepa, keď po dobre zahratej štandardnej situácii zachraňoval na bránkovej čiare hráč hostí a samostatný nájazd Udvorku zázračným zákrokom chytil výborne chytajúci brankár hostí.

Druhý polčas sme začali tlakom, hostí sme pritlačili do ich pokutového územia, ktorí sa bránili len odkopávaním lopty. V týchto momentoch mal najväčšiu príležitosť Karika, keď ideálnu prihrávku Nálepu nedokázal nasmerovať do brány a lopta letela tesne vedľa. Zlom zápasu nastal, keď hostia pod tlakom odkopli loptu na našu polovicu ihriska, kde si v súboji pri páde na hraciu plochu nešťastne zlomil ruku náš Šturdík. Hosťom sa podarilo využiť ošetrovanie nášho hráča a po chybe nášho brankára strelili úvodný gól zápasu. Od tohto momentu sme znervózneli, čo súper využil a zrazu sme prehrávali o tri góly. V závere sme sa pokúsili ešte niečo urobiť s výsledkom, vytvorili sme tlak na súpera, výsledkom čoho bolo nastrelenie konštrukcie brány Udvorkom, Reptovo zakončenie tesne minulo bránu hostí a hlavičku Mihála s námahou vytlačil brankár na rohový kop.

Vo vyrovnanom zápase sa ukázala "veľkosť" súpera, pretože vyťažil z minima maximum, potrestal nás za každú chybičku. Naopak, bez streleného gólu sa bodovať nedá.

Góly Myjavy: -

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)
Zostava Myjavy: Vdoviak, Pavlus, Benda (64' Nemec), Bolech, Kosík (56' Gulán), Pavlovič, Mockovčiak (66' Marek), Kročian /K/, Bartoš, Jankových, Klimáček.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Pre veľkú maródku v mužstve sme proti lídrovi súťaže nemali veľké očakávania. Súper vzhľadom na vysokú hernú kvalitu dominoval v držaní lopty počas celého zápasu. V prvom polčase sa však do vyložených gólových príležitostí príliš nedostával. Skóroval s veľmi presne zahraného priameho kopu. My sme sa snažili prekvapiť súpera rýchlym protiútokom, úspešní sme ale neboli.

V druhom polčase súper zvyšoval svoju aktivitu, trvale sa usadil na našej polovici. Pod veľkým tlakom sme s pribúdajúcimi minútami vyrobili niekoľko nepresností, ktoré súper potrestal dvoma gólmi. Nám na ohrozenie súperovej brány chýbali sily a herná kvalita.

Napriek prehre treba pochváliť chlapcov za obetavý a zodpovedný výkon v defenzívnej činnosti.

Góly Myjavy: -