Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U15, U14: 15. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
15. kolo (13. 3. 2016) : AS Trenčín - Spartak Myjava 7:0 (1:0)

Žiaci U14 :
15. kolo (13. 3. 2016) : AS Trenčín - Spartak Myjava 6:2 (2:1)

 

ŽIACI U15 :

AS Trenčín - Spartak Myjava 7:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Dvořák, Závodný, Mihál, Šturdík, Repta (53' Selecký), Nálepa, Udvorka, Liška (42' Kavický - 64' Pribiš), Jankových, Osuský, Karika /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa veľmi ťažko hodnotí, pretože výsledok nezodpovedá priebehu hry. Do zápasu sme išli s tým, že chceme hrať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do rýchlych protiútokov. To sa nám darilo len v prvom polčase, keď sme boli domácim viac ako vyrovnaným súperom, no my sme svoje príležitosti nevyužili. Prvú príležitosť na skórovanie mal Karika, no jeho strela skončila na konštrukcii brány. Samostatný únik Udvorku skončil na brankárovi domácich a Karikovu tutovku opäť brankár domácich chytil. Po dobre zahratom rohovom kope tesne minula bránu hlavička Mihála a Nálepa minul z dvoch metrov poloprázdnu bránu. Naopak, domácim sa v prvom polčase podarilo vsietiť gól po jedinej strele do priestoru našej brány, keď využili chybu nášho hráča Lišku.

Do druhého polčasu sme išli s úmyslom vyrovnať, začali sme aktívne, výsledkom čoho bol samostatný únik Udvorku, no opäť trafil brankára a vyrazenú loptu nedokázal dopraviť do brány Repta, keď z bránkovej čiary vykopával obranca domácich. Ako to už býva, hneď z protiútoku sme inkasovali, keď Liška zle zareagoval na centrovanú loptu a prihral v pokutovom území voľnému domácemu hráčovi, ktorý už nemal problém vsietiť gól. Od tohto momentu sme sa vytratili z ihriska, čo domáci využili na strelenie ďalších gólov. My sme si vytvorili už iba jedinú príležitosť po dobre zahratej štandardnej situácii, no opäť sme neboli úspešný.

Pre nás je výsledok krutý, pretože sme si vytvorili veľa príležitostí na skórovanie, no nedokázali sme prekonať výborne chytajúceho brankára domácich.

Góly Myjavy: -

ŽIACI U14 :

AS Trenčín - Spartak Myjava 6:2 (2:1)
Zostava Myjavy: Zeman, Benda (40' Pavlus), Černák /K/, Bolech, Mockovčiak, Pavlovič, Kováč (51' Nemec), Fedoráš, Klimáček, Bartoš (60' Marek), Kročian.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V celom zápase sme ťahali za kratší koniec. V prvom polčase sme sa snažili vyrovnať veľmi dobre hrajúcemu súperovi, nedokázali sme však na dlhšiu dobu udržať loptu. Hneď po našom zisku lopty nás o ňu súper dobrým presingom vždy rýchlo pripravil. Preťažená obrana vyrábala chyby, z ktorých súper využil dve na strelenie gólu. My sme znižovali po štandardnej situácii dobrým dôrazom Fedoráša.

V druhom polčase sa nám rozpadla hra úplne. Po zranení musel predčasne z ihriska odísť stredný obranca Černák. Obranná rada, ktorá nefungovala príliš isto, prestala fungovať úplne. Súper bol trvale usadený na našej polovici, viackrát nás od gólu v našej sieti zachránil brankár Zeman.

Veľmi ma mrzí odovzdaný výkon našich hráčov.

Góly Myjavy: 33' Fedoráš, 44' Mockovčiak