Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U15, U14: 14. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
14. kolo (5. 3. 2016) : Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 5:1 (1:1)

Žiaci U14 :
14. kolo (5. 3. 2016) : Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 1:2 (1:1)

 

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 5:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Samul, Závodný, Mihál, Šturdík, Kavický, Repta, Nálepa, Liška, Udvorka, Karika /K/, Kunka.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas prvého jarného kola sa odohral na umelej tráve za silného vetra. Do zápasu sme išli s jasným cieľom, pokračovať vo výborných výkonoch z prípravy a pripísať si tri body. Opak bol pravdou, do zápasu sme nastúpili akoby sa nič nemohlo stať a to sa nám vypomstilo, keď hneď na začiatku sme inkasovali gól po chybnom odkope nášho brankára a zlom postavení v strede obrany. Snažili sme sa o vyrovnanie, no naša hra bola kŕčovitá, pohyb hráčov bez lopty bol katastrofálny s množstvom nepresných prihrávok. Hostia to vycítili a boli v prvom polčase lepším mužstvom. I napriek tomu sme si vytvorili niekoľko príležitostí na skórovanie (Udvorka, Karika, Kavický), no vyrovnať sa nám podarilo až v závere polčasu Karikom.

V prestávke sme si museli vysvetliť, čo vlastne chceme hrať a od začiatku polčasu sme išli za víťazstvom. Zlepšili sme pohyb, súpera sme pritlačili a dostávali sa do zakončenia. Paradoxne v čase nášho najväčšieho tlaku sme mohli inkasovať my, keď Kavický stratil v strede ihriska jednoduchú loptu a hostia nastrelili tyč našej brány. Odpor súpera sa nám podarilo zlomiť po dobre zahratom rohovom kope, keď sa hlavou presadil Karika. Od tohto momentu z nás opadla nervozita a začali sme hrať "futbal". V závere zápasu sme ešte strelili i ďalšie góly a poistili si víťazstvo. Pre súpera je výsledok asi trochu krutý, pretože nezodpovedá dianiu na ihrisku, hlavne v prvom polčase.

Góly Myjavy: 30' , 53' a 68' Karika, 63' Udvorka, 69' Kavický

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 1:2 (1:1)
Zostava Myjavy: Zeman, Pavlus (54' Nemec), Černák /K/, Bolech, Kosík (58' Marek), Jankových, Pavlovič, Mockovčiak (39' Bartoš), Kováč, Fedoráš, Klimáček.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas s tabuľkovým súperom sa nám výsledkovo ani herne nevydaril. V priebehu prvého polčasu sme ako tak napĺňali predstavy o spôsobe hry, ktorý sme si naordinovali v príprave na zápas. Zlomovým momentom zápasu bolo vylúčenie súperovho hráča v 20. minúte za ruku v pokutovom území, po ktorom sme išli z penalty do vedenia. Paradoxne sa zmobilizoval súper k aktívnejšej a hlavne obetavejšej hre, bol nebezpečnejší v útočnej fáze ako my. Po našom zaváhaní v krídelnom priestore súper poľahky dvakrát presne zakončoval a zaslúžene si za obetavý výkon odviezol 3 body.

Gól Myjavy: 20' Jankových (pokutový kop)