Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U15: Prípravný zápas s rakúskym HAK Haus

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15: Prípravný zápas
SPARTAK MYJAVA - HAK HAUS 1 : 1 (1 : 0)

Zostava Myjavy:
Dvořák (Hučko), Závodný, Nálepa, Šturdík (Zeman), Repta (Klimáček), Liška (Selecký), Vašíček, Kunka, Kavický (Osuský), Karika, Udvorka.

 
 

Posledný jesenný zápas sme odohrali za príjemného počasia so súperom z Rakúska, ktorý mal vo svojom mužstve aj o rok starších chlapcov ako my.

Od začiatku sa hral futbal vo vysokom tempe, hráči si nič nedarovali, hralo sa tvrdo ale v rámci pravidiel. Hostia začali o niečo lepšie, dobre kombinovali, no do streleckých príležitostí sa nedostávali. Nám trvalo trochu dlhšie sa aklimatizovať s umelou trávou, pretože posledné tréningy sme absolvovali v hale. Postupne sme sa dostávali do tempa, súpera sme dostali pod tlak a vytvárali si príležitosti na skórovanie. Úvodný gól dal Karika po peknej akcii Vašíček - Kunka - Kavický. Ďalšie príležitosti (Udvorka, Karika, Liška, Kunka, Repta) sme tak ako aj v ligových zápasoch nepremieňali, čo sa nám v závere zápasu aj vypomstilo po chybe v strede obrany a pošmyknutí sa nášho brankára. V závere sa obe mužstvá snažili streliť víťazný gól, no neúspešne.

Hráčov oboch tímov treba pochváliť za predvedený výkon.

autor textu: D. Dubovský