Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesennej časti 2015/2016 starších žiakov U14

ilustračný obrázok

Príprava na jesennú časť súťaže prebiehala v domácich podmienkach so začiatkom 9. 7. 2015. Letná príprava bola zameraná na nastavenie hráčov na zmenu herného systému, nakoľko sme z dvoch ihrísk z kategórie U13 museli veľmi rýchlo zvládnuť prechod na jedenásťkový futbal...

Vzhľadom na veľmi krátke prípravné letné obdobie s častými absenciami hráčov v tréningovom procese a prípravných zápasoch pre "dovolenkové povinnosti" a náročné klimatické podmienky, sme nesplnili ciele, ktoré sme si pre túto časť stanovili. Mužstvá z najvyššej Moravskej súťaže, s ktorými sme sa v prípravných zápasoch stretli (Hodonín, Prostějov, Zlín, Koměříž, Olomouc), boli výrazne nad naše sily a schopnosti. Z rôznych dôvodov vypadli na začiatku súťaže z kádra Kolník a Janečka, talentovaná Boorová naskočila do niekoľkých jesenných zápasov, je však súčasťou kádra žiačok.

JESENNÁ ČASŤ SEZÓNY 2015/2016 :

Zápasy jesennej časti súťaže sme zvládali adekvátne kvalite kádra, v zápasoch s veľmi kvalitnými súpermi Slovan Bratislava a Spartak Trnava veľmi odovzdane s vysokým rozdielom skóre v náš neprospech, so súpermi s našej výkonnostnej kategórie Levice, Púchov, Prievidza a Zlaté Moravce s bilanciou 2 výhry a 2 remízy. Viacero herne vyrovaných zápasov sme prehrali slabšou koncentrácou v ich úvodoch a veľmi slabou koncovkou. V priebehu súťaže nás doplnili Jankových a Fedoráš hrajúci v Senici, ktorí zvýšili kvalitu a konkurencieschopnosť v kádri.

V jesennej časti súťaže sme odohrali 13 zápasov, v ktorých sme 2x zvíťazili, 2x remizovali a 9x prehrali a skončili po jeseni na 10. mieste s pasívnym skóre 10:38.
O góly sa podelili: Pavlús (4), Kováč (3), Klimáček (2) a Boorová (1).

V prechodnom období sa zameriame v tréningovom procese na zvýšenie kvality herných činností jednotlivca, nakoľko tento ukazovateľ bol najvýraznejší v náš neprospech v priebehu súťaže. Tréningové jednotky povedieme v priestoroch špotovej haly a na zdokonaľovanie herných činností jednotlivcov absolvujeme halové turnaje.

Pre naplnenie hlavného cieľa tejto vekovej kategórie, pripraviť družstvo pre udržanie prvoligovej príslušnosti v kategórii U15, musíme pri zachovaní aktuálneho kádra a zvyšovaní jeho výkonnosti pre jarnú časť súťaže vhodne káder doplniť.

ZLOŽENIE TÍMU STARŠÍCH ŽIAKOV U14 :

KÁDER HRÁČOV U14 :
Zeman, Vdoviak, Kročian, Kováč, Klimáček, Mockovčiak, Pavlús, Černák, Varga, Marek, Adásek, Nemec, Bartoš, Benda, Gulán, Jankových, Fedoráš.

REALIZAČNÝ TÍM U14 :
tréner: Peter Kulíšek, asistent trénera: Ján Gašpar, vedúca družstva: Gabriela Zemanová.

 

autor textu: P. Kulíšek