Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesennej časti 2015/2016 mladších žiakov U12

ilustračný obrázok

Prípravu sme začali 14. 7. 2015. Realizačný tím: Štefan Potúček - hlavný tréner, Miroslav Žabka - asistent trénera, Anton Matušica - vedúci družstva.

Z minulého ročníka sme mali k dispozícií málo hráčov pre formát súťaže v tejto vekovej kategórií, kedy naraz hrá 16 hráčov na dvoch ihriskách. Hlavnou úlohou bolo doplniť družstvo tak, aby vôbec mohlo nastúpiť na majstrovský zápas. Času nebolo veľa, keďže začiatok súťaže sa posunul z pôvodného o dva týždne skôr, na 8. 8. 2015. Podarilo sa nám kvantitatívne doplniť káder hráčmi z okolia (Valko, Vdoviak, Mihaljevič, Mišík), hosťovaním troch hráčov z FK Senica (Mikulka, Kováč, Hurban), presunutím dvoch hráčov z kategórie U11 (Michalec, Jankových) tak, že za pomoci hráčov našej vekovej kategórie hrajúcich v našom klube vo vyšších vekových kategóriách (Handžiu, Horniak, Gulán) sme boli schopní poskladať družstvo na zápasy. Problémom bolo aj to, že v družstve bol len jeden brankár a na druhom ihrisku sa striedali chlapci z U11, prípadne chytal hráč z poľa.

V rámci letnej prípravy sme odohrali 5 prípravných zápasov, kedy sme pre nedostatok hráčov hrali len na jednom ihrisku.

Za pochodu sme pracovali na odstraňovaní výrazných individuálnych nedostatkov väčšiny hráčov. Možno konštatovať, že sa nám to z časti aj podarilo. Niektorí chlapci zaznamenali posun vo svojej výkonnosti. Na základe vyššie uvádzaných skutočností sa nemožno čudovať našim výsledkom v zápasoch. V tejto kategórií by ani o samotné výsledky nemalo ísť. Dôležité je aby hrali všetci (čo formát súťaže zaručuje) a aby deti mali radosť z hry. Toto sa nám myslím podarilo. Chlapcov sme nezväzovali zbytočnými taktickými pokynmi a nechali sme ich pri určitej základnej organizácií hry hrať. Tento fakt nahrával našim futbalovo a kvantitatívne neporovnateľne vyspelejším súperom. Naši chlapci sa snažili a vo väčšine zápasov hrali so záujmom do konca zápasov, aj za nepriaznivého stavu. Najbližšie k úspešnému výsledku sme boli v zápase s Levicami, keď sme prehrali o dva góly.

V rámci jesennej časti sme odohrali turnaj projektu SFZ Mini Champions Leaue na multifunkčnom ihrisku v Nemšovej, kedy sme skončili na štvrtom mieste z piatich účastníkov.

Pozitívne musím hodnotiť dochádzku na tréningy, keď postupne si deti zvykli na určitú pravidelnosť a brali tréning ako súčasť svojho denného programu.

Po skončení súťaže pokračujeme v tréningoch v hale do polovice decembra. Zimnú prípravu absolvujeme zo začiatku v hale. Tréningy budeme kombinovať s halovými turnajmi, prípadne zápasmi v hale. Postupne smerom k začiatku súťaže by sme, pokiaľ to počasie dovolí, chceli odohrať 2 - 3 zápasy vonku.

Verím, že postupnou trpezlivou prácou s družstvom sa môžeme posunúť kvalitatívne na vyššiu úroveň, tak aby sme boli dôstojnejším partnerom našim súperom. Je samozrejme potrebné doplniť družstvo talentovanými chlapcami z okolia. Je ich dostatok, a treba ich získať skôr ako ich zoberú kluby s lepšie prepracovaním systémom skautingu. Takto by sme ich mohli mať k dispozíciu skôr, a nie až v kategórií U15, kedy nám ide o udržanie najvyššej súťaže v žiackej kategórií.

DRUŽSTVO MLADŠÍCH ŽIAKOV U12 V JESENNEJ ČASTI :

BRANKÁRI :
Oravec Filip, Hodúl Ľubor (U11), Zeman Martin (U11)

HRÁČI V POLI :
Hronček Martin, Kravárik Patrik, Bies Vladimír, Drobný Jakub, Hradský Matej, Vávra Patrik, Kubovčiak Adam, Baránek Ján Stanislav (začal začiatkom septembra a skončil po troch týždňoch), Tanglmayerová Jana, Glatzová Ella, Valko Andrej, Vdoviak Jakub (skončil v priebehu súťaže), Michalec Matúš (U11) - najlepší strelec s 9 gólmi, Jankových Tomáš (U11), Mihaljevič Matúš, Mišík Tomáš, Mikulka Adam, Hurban Andrej, Kováč Stanislav, Handžiu Elber (striedavo hrával za U13 a U12), Horniak Tomáš (striedavo hrával za U13 a U12), Gulán Erik (striedavo hrával za U14, U13 a U12).

 

autor textu: Š. Potúček