Ženy - 14. kolo: Myjava hladko zdolala Nitru

1.liga 2018/2019, 14.kolo (5. 5. 2019)

SPARTAK MYJAVA - FC NITRA 5 : 0 (2 : 0)

Zostava Myjavy: Vančíková - Honková, Smatanová, Baníková, Pirťanová (Šedivá) - Neveďalová (Zvončeková), Koplíková (Boorová), Odehnalová - Hucovičová (Skupinová), Bogorová, Panáková

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

Na domáci zápas s Nitrou sme sa snažili dôkladne pripraviť a nič sme nechceli nechať na náhodu. V tabuľke sú síce tesne pod nami, ale so značne menším bodovým ziskom, čo sa ukázalo aj na ihrisku. Už v 1. minúte sme sa ujali vedenia a z následnej akcie sme mohli pridať ďalší gól. Po úvodnom tlaku sa do hry dostal aj hosťujúci tím, ktorý mal individuálne šikovné hráčky, ale chýbal im kvalitnejší systém. Po pol hodine hry využila zaváhanie súperovej obrany Bogorová a hlavou zvýšila na 2:0. V prvom polčase nám vyšlo zopár výborne zohratých akcií, ale v niektorých fázach sme zbytočne veľa kazili nepresnými prihrávkami alebo zlým prebratím lopty, čo zčasti spôsobil aj mokrý terén, no musíme na tom popracovať.

V druhom polčas sme pridali ďalšie tri góly a zvíťazili pomerne jasne 5:0. Hetrikom sa prezentovala Panáková, ktorá sa vrátila do zostavy po dlhšej prestávke. Mrzí nás zranenie Pirťanovej, ktorá sa v úvode zápasu pošmykla a natiahla si problémový predný stehenný sval, kvôli ktorému vynechala posledné tri zápasy.

Góly: Panáková 3, Neveďalová, Bogorová

Juniorky: Nové Zámky - Myjava 2 : 8
Žiačky: Nové Zámky - Myjava 0 : 9

autor textu: I. Neveďalová