Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 11.kolo, juniorky, žiačky: 14. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Ženy :
11. kolo (14. 4. 2019) : MFK Ružomberok - Spartak Myjava 0:5 (0:1) 

Juniorky :
14. kolo (13. 4. 2019) : Spartak Myjava - Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

Žiačky :
14. kolo (13. 4. 2019) : Spartak Myjava - Slovan Bratislava 2:0 (0:0)

 

ŽENY

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 0:5 (0:1)

Zostava Myjavy: Bažiková - Honková, Smatanová, Baníková, Šedivá (Janošková) - Neveďalová, Koplíková, Odehnalová (Zvončeková) - Hucovičová (Palkechová), Bogorová (Boorová), Skupinová

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

     Do zápasu v Ružomberku sme išli koncentrovane a s jasným cieľom vyhrať. V prvom polčase sme nevyužili viacero dobrých príležitostí, po pol hodine hry sme museli po údere do hlavy striedať útočníčku Bogorovú a zápas bol rozkúskovaný. V 35. minúte sa nám podarilo po vydarenej akcii streliť úvodný gól a odvtedy sa nám hralo lepšie. Prenášali sme veci z tréningového procesu do zápasu. V ofenzíve sme boli kreatívni, vychádzali nám nacvičené kombinácie a výrazne sme zlepšili aj rozohrávku. Súper hrozil z rýchlych protiútokov, ale naša obrana spolu s brankárkou Bažikovou fungovala takmer na 100%. V zápase nám chýbala Pirťanová, Panáková a od 30. minúty aj Bogorová. Napriek tomu to na našom výkone nebolo poznať. Hráčky, ktoré ich zastúpili, predviedli slušný výkon a som veľmi rada, že v takýchto zápasoch pomaličky dostávajú možnosť aj naše juniorky, ktoré z pozície striedajúcich hráčok získavajú dôležité skúsenosti z ťažkých zápasov.

Góly Myjavy: Neveďalová, Hucovičová, Honková, Smatanová, vlastný

JUNIORKY

Spartak Myjava - Slovan Bratislava 1:1 (0:1)

Zostava Myjavy: Vančíková - Šulovská, Nikodemová, Pirťanová, Janošková - Glatzová, Čagánková, Panáková (Bozalková) - Boorová (Karabová), Bogorová, Palkechová (Chlepková)

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

     Na zápas so Slovanom sme sa dôsledne pripravovali. Bohužiaľ nám niektoré veci na poslednú chvíľu skomplikovali situáciu a dôležité hráčky ako Pirťanová, Nikodemová, Bogorová, Panáková a ďalšie neboli v optimálnom zdravotnom stave a hrali so značnou mierou sebazapretia. V prvom polčase sme hneď v úvode dostali gól z pokutového kopu a dievčatá začali byť značne nervózne. Nevedeli sme podržať loptu, zle sme riešili situácie a súper bol jednoducho lepší. Aj vďaka brankárke Vančíkovej a obetavému bojovnému výkonu obrany sme neinkasovali druhý gól, čo by nás pravdepodobne zlomilo.

     Do druhého polčase sme išli s cieľom vyrovnať. Museli sme zlepšiť hru, hrať koncentrovane a zvýšiť kvalitu takmer na každom poste. Z časti sa nám to podarilo. V 58. min. zastavila hosťujúca stopérka loptu vo vlastnej 16-tke rukou a Bogorová premenila nariadenú penaltu na vyrovnávajúci gól. Ku koncu zápasu nám už chýbali fyzické, ale hlavne morálne vlastnosti strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Kvalita bola tentokrát na strane Slovana, ale napriek nepriaznivej situácii, v ktorej sme sa pred zápasom ocitli a nie optimálnemu výkonu, ktorý sme v zápase podali, sme dokázali vybojovať bod, s čím by sme boli v minulosti spokojní. Treba zapracovať na sebavedomí hráčok, aby zvládli aj v náročných zápasoch podať optimálny výkon, pretože družstvo má určite oveľa vyššiu kvalitu ako ukázalo v tomto zápase.

Gól: Bogorová

ŽIAČKY

Spartak Myjava - Slovan Bratislava 2:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Čermáková - Beňušová (Karasová), Janošková, Burzová, Vachulová - Tonkovičová, Obuchová, Tanglmayerová - Durcová, Matušicová (Sudorová), Valiková (Karvaiová) 

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

        Žiačky sa so Slovanom popasovali lepšie ako juniorky. Dievčatá hrali sebavedomo, mali územnú prevahu a množstvo šancí. Dobre fungovala aj defenzíva na čele s brankárkou Čermákovou. Hostia postavili svoje dve najlepšie hráčky v zápase junioriek a tak im v zápase žiačok chýbali. Využili sme túto možnosť na dobrý výsledok a po dvoch gólových strelách Paulínky Tonkovičovej z 55. a 56. minúty sme si pripísali na konto prvé víťazstvo nad Slovanom v majstrovskom zápase.

Góly Myjavy: Tonkovičová 2

 

autor textu: I. Neveďalová