Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesennej časti ročníka 2018/2019 žien, junioriek a žiačok

Spartak Myjava - ilustračný obrázok
MYJAVA, 27. 12. 2018 - Ženy Spartaka Myjava skončili po jesennej časti aktuálneho súťažného ročníka I. ligy na treťom mieste. Na rovnakej priečke sa nachádzajú aj žiačky, juniorky zimujú dokonca na druhej pozícií. Ako sa na uplynulé týždne pozerá vedenie realizačného tímu ženských kategórií?

 

 

HODNOTENIE JESENE 2018/2019 ŽIEN

Súpiska: Bažiková, Jakubičková, Šedivá, Skupinová, Honková, Smatanová, Pirťanová, Zvončeková, Koplíková, Neveďalová, Odehnalová, Panáková, Hucovičová, Bogorová, Chlebíková.

     Ženy absolvovali šesťtýždňovú intenzívnu letnú prípravu. Počas nej boli na Majstrovstvách sveta v malom futbale v Brazílii, kde obsadili výborné 3. miesto. Odohrali ťažké prípravné zápasy so zahraničnými tímami – Budapešť, Brno, Olomouc, St. Pőlten a ďalšie. Vďaka podpore klubu absolvovali dve sústredenia. Na začiatku prípravy kondične zamerané štyri dni na Starej turej a na konci prípravy taktiež štyri dni na chate Lesanka, pričom tréningový proces prebiehal na Myjave. Družstvo doplnila kvalitná defenzívna hráčka Tereza Honková. Družstvo bolo dobre pripravené, zvládli sme cieľ, ktorý sme si na jesennú časť dali a to skončiť na priebežnom 3. mieste. Najmä zápasy v Nitre, na NMŠK Bratislava a doma so Žilinou mali svoju kvalitu. Body sme stratili iba vonku so Slovanom Bratislava a Partizánom Bardejov, ktorí sú v tabuľke pred nami. Najmä zápas v Bardejove nás veľmi mrzí, pretože tam sme mali určite ukázať viac a priniesť aspoň bod. Sklamaním bolo vypadnutie zo Slovenského pohára v 2. kole, kde sme zápas v Nových Zámkoch nezvládli a domáce nás aj s trochou šťastia a bojovným a obetavým výkonom zaskočili. Pravdou je, že trojica hráčok Koplíková, Odehnalová a Honková boli v tom čase na reprezentačnom zraze vo Švédsku, ale aj napriek tomu sme ten zápas mali zvládnuť lepšie. Potešili aj naše mládežnícke reprezentantky Panáková a Bogorová, ktoré s výberom WU19 postúpili z náročnej kvalifikácie a na jar si zahrajú Elit Round o postup na ME. Obidve patria medzi najlepšie strelkyne súťaže. Celkovo si myslím, že družstvo má svoju kvalitu, väčšina hráčok má množstvo ligových aj reprezentačných skúseností.

     Našou hlavnou úlohou počas zimnej prípravy bude zlepšiť niektoré systémové veci, doplniť hráčku na kraj obrany, kde máme problém, zvýšiť efektivitu v koncovke a zapracovať na fyzickej kondícií. Ak sa nám to podarí, tak na jar môžeme byť ešte úspešnejšie. Čaká nás množstvo halových turnajov, kde si zmeriame sily aj so zahraničnými tímami – Olomouc, Uherský Brod, Viedeň, Myjava cup a ďalšie. Od februára prejdeme na umelú trávu, na pláne sú prípravné zápasy s Astrou Hungary, rakúskym majstrom St. Pőlten, 1.FC Slovácko, Olomouc, Brno – Líšeň a podobne. Taktiež absolvujeme niekoľkodňové sústredenie zamerané na kondičné tréningy. 

HODNOTENIE JESENE 2018/2019 JUNIORIEK

Súpiska: Vančíková, Janošková, Sudorová, Chlepková, Bozalková, Kleinová, Nikodemová, Čagánková, Glatzová, Palkechová, Boorová, Kučerová, Krčová, Šulovská, Škarítková.

     Naše dorastenky absolvovali prevažnú časť letnej prípravy vrátane dvoch sústredení so ženami. Odohrali množstvo prípravných zápasov a na súťaž sa dobre pripravili. Počas zápasov im pomáhali väčšinou v roli striedajúcich hráčok Panáková, Pirťanová a Bogorová, keďže dorastenecká súťaž sa hrá v iných termínoch ako ženská. Pre dlhodobé zrazenia kolena nám chýbala prakticky celú jeseň trojica ťažko nahraditeľných hráčok – Kučerová, Šulovská a Krčová. Verím, že dievčatá bude na jarnú časť už k dispozícii. Družstvo doplnili Bozalková a Chlepková. Zmenil sa model súťaže, dorastenecká dievčenská liga sa hrá v troch skupinách trojkolovo a víťazi budú hrať v miniturnaji o majstra Slovenska. Od začiatku sme si boli vedomé, že kľúčový zápas jesene odohráme so Slovanom Bratislava. Hralo sa u nich a dovolím si povedať, že zápas bol kvalitnejší ako niektoré prvoligové ženské zápasy. Obidve družstvá podali vynikajúci výkon a počas celých 80-tich minút si nič nedarovali. Šťastnejšie boli napokon domáce, ktoré zvíťazili 1:0. Zvyšných 9 zápasov sme vyhrali pomerne vysoko a so skóre 76:12 sme na priebežnom 2. mieste o jeden bod za Slovanom.

     Hlavnou úlohou počas zimnej prípravy je odohrať čo najviac ťažkých zápasov, aby dievčatá zvládli odvety so Slovanom a podarilo sa im postúpiť na finálový turnaj. A postupne zapracovať najšikovnejšie hráčky ročník narodenia 2000 do žien, nakoľko sú koncový ročník a počas leta bude málo času na to aby sa stihli adaptovať v družstve. Dievčatá čaká množstvo turnajov – Trnava, Brno, Kamenex Cup, Trenčín, Myjava cup a od februára prejdú trénovať spolu so ženami von.

HODNOTENIE JESENE 2018/2019 ŽIAČOK

Súpiska: Čermáková, Žitňanská, Burzová, Beňušová, Vachulová, Karasová, Tanglmayerová©, Obuchová, Tonkovičová, Sudorová, Matušicová, Fridrišková, Karvaiová, Valiková, Durcová, Janošková.

     Žiačky absolvovali letnú prípravu v domácich podmienkach, odohrali viacero prípravných zápasov a aj počas sezóny sme uprednostnili čo najviac prípravných zápasov počas týždňa s chlapcami, čo si myslím, že dievčatám pomohlo. Družstvo doplnili brankárka Čermáková a stopérka Burzová, ktoré sa stali oporami družstva. Taktiež prišla z prípravky Karvaiová a vrátila sa aj Fridrišková. Najmä prvá polovica zápasov nám vyšla dobre aj herne, aj výsledkovo. Odohrali sme dva kvalitné remízové zápasy proti silným Novým Zámkom a najmä v domácom zápase sme mali o niečo navrch. Jediný zápas, ktorý sme herne nezvládli bol v Bratislave so Slovanom. Na konci prišli dve nešťastné prehry s Nitrou, kedy sme boli lepšie, ale doplatili sme na neefektivitu v koncovke. A posledný zápas v Trnave, ktorý sme odohrali v oklieštenejšej zostave. Súperovi sa podarilo streliť o jeden gól viac ako našim dievčatám. Úspechom bol taktiež postup na finálový turnaj Minichampions ligy a účasť viacerých hráčok na regionálnych výberoch.

     Prvú polovicu zimnej prípravy absolvujú dievčatá v športovej hale, čaká ich viacero turnajov – Trnava, Trenčín, Myjava, Viedeň. Okrem toho sa budeme pripravovať na halovú sezónu mládeže organizovanou SFZ, kde sa pokúsime prepracovať cez tri kvalifikačné kolá na finálový turnaj. V marci odohrajú žiačky prípravné zápasy na domácej umelej tráve s rôznymi dievčenskými aj chlapčenskými družstvami a generálkou na jarnú časť bude turnaj v Trenčíne za účasti najlepších družstiev Slovenska. Cieľ na jarnú časť je umiestnenie do 3. miesta a čo najlepšie pripraviť hráčky ročník 2004 na prechod do juniorského družstva.

 

autor textu: I. Neveďalová