Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 6. a 7. kolo, juniorky, žiačky: 6. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Ženy :
6. kolo (11. 10. 2018) : Spartak Myjava - Lokomotíva Košice 2:0 (2:0) 
7. kolo (14. 10. 2018) : Spartak Myjava - Banská Bystrica 3:1 (2:0)

Juniorky :
6. kolo (13. 10. 2018) : Slovan Bratislava - Spartak Myjava 1:0 (0:0)

Žiačky :
6. kolo (13. 10. 2018) : Slovan Bratislava - Spartak Myjava 7:0 (3:0)

 

ŽENY

Spartak Myjava - Lokomotíva Košice 2:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Bažiková - Pirťanová (Janošková), Honková, Smatanová, Skupinová (Zvončeková) - Neveďalová, Koplíková, Odehnalová (Šedivá) - Hucovičová, Bogorová (Čagánková), Panáková (Palkechová)

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

     Košice zvolili defenzívny spôsob hry. Prvý polčas sa zatiahli hlboko na svoju polovicu a spoliehali sa na brejkové situácie. My sme hrali dobre, trpezlivo sme si pripravovali akcie, skúšali sme to centrami cez pravú aj ľavú stranu, streľbou z diaľky a hĺbkovými prihrávkami za obranu súpera. Na konci 1. polčasu sme pozornú obranu hostí dokázali dvakrát prekonať. Zranili sa nám však obidve hrotové útočníčky a museli sme do druhého polčasu zmeniť rozostavenie. Šancu dostalo päž náhradníčok. Ďalšie naše príležitosti však ostali nevyužité a vedenie sme nenavýšili.

Góly Myjavy: Panáková 2
 


Spartak Myjava - Banská Bystrica 3:1 (2:0)

Zostava Myjavy: Bažiková - Pirťanová (Čagánková), Honková, Smatanová, Skupinová - Neveďalová, Koplíková (Zvončeková), Odehnalová - Hucovičová (Kratochvílová), Bogorová (Šedivá), Panáková (Boorová)

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

     Zápas s Bystricou bol veľmi podobný ako s Košicami. Súper bránil, hrali sme do plných, ale hneď v 1.minúte sme sa po peknej akcii dokázali presadiť. Druhý gól sme pridali po pol hodiny hry. Do polčasu sme museli nútene striedať Bogorovú a Koplíkovú. V druhom polčase sme pridali ďalšie tri striedania a opäť dostali šancu všetky hráčky. Tempo v druhom polčase upadlo, niektoré hráčky odohrali v priebehu 4 dní tri zápasy a bolo cítiť únavu. Výsledok sme kontrolovali a získali povinné 3 body.

Góly Myjavy: Panáková 2, Bogorová

JUNIORKY

Slovan Bratislava - Spartak Myjava 1:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Vančíková - Pirťanová, Nikodemová, Bogorová, Janošková - Glatzová, Čagánková, Panáková - Chlepková, Boorová, Palkechová (Bozalková)

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

     Na zápas so Slovanom sme sa snažili pripraviť čo najlepšie. Najmä v ofenzíve sme ale mali zbytočný rešpekt zo súpera a nedokázali sme rozbehnuté akcie dotiahnuť do konca. Zápasu nechýbalo tempo, bojovnosť ani kvalita. Obe družstvá ukázali, že sa stretli dva najlepšie celky dorasteneckej ligy. Od začiatku to vyzeralo, že prvý gól rozhodne a tak sa aj stalo. Bohužiaľ sme na inkasovaný gól po chybe na našej ľavej strane nedokázali reagovať.

ŽIAČKY

Slovan Bratislava - Spartak Myjava 7:0 (3:0)

Zostava Myjavy: Černáková - Janošková, Burzová, Kleinová, Vachulová - Durcová, Tanglmayerová, Obuchová, Tonkovičová, Valiková - Matušicová. Striedali: Karvaiová, Karasová, Sudorová

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

        Zápas s favoritovom sme začali dobre. Mohli sme sa dostať do vedenia, no Viki Valiková po peknej akcii z pravej strany prestrelila prázdnu bránu. Postupne sme začali zbytočne strácať lopty, dievčatá začali byť nervózne a kopili sa chyby. V priebehu pár minút sme kvôli nášmu nedôrazu inkasovali 3 góly z vnútra pokutového územia. V druhom polčase sme si vytvorili viacero dobrých príležitostí, no zlyhali sme v koncovke a súper nás trestal. Po rýchlych akciách premenil takmer všetko, čo mohol. Ak chceme potrápiť Slovan, musíme podať lepší výkon a hlavne byť efektívnejšie.

 

autor textu: I. Neveďalová