13. kolo (16. 4. 2018) : Spartak Myjava - Partizán Bardejov 0:4 (0:1)

13. kolo (16. 4. 2018) : Spartak Myjava - Partizán Bardejov 1:0 (1:0)

ŽENY

Spartak Myjava - Partizán Bardejov 0:4 (0:1)

Zostava Myjavy: Bažiková, Petríková (Majtánová), Gálová, Smatanová, Pirťanová, Šedivá, Neveďalová, Odehnalová, Hucovičová, Skupinová, Zvončeková (Chlebíková)

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

Do zápasu s lídrom tabuľky sme išli v značne pozmenenej zostave – absencia Bogorovej, Koplíkovej a Panákovej kvôli zraneniam z reprezentácie. Napriek tomu sme odohrali dobrý zápas. Prvý polčas sme prehrali 0:1. Škoda nevyužitých dobrých dvoch šancí po štandardných situáciách a trošku šťastia chýbalo aj pri strele z diaľky, ktorá opečiatkovala obe tyčky ale do bránky napadla. V druhom polčase mal súper väčšiu hernú prevahu. Viackrát nás podržala v bránke Kika Bažiková. Postupne nám dochádzali sily a po druhom inkasovanom góle v 77. minúte sme už nemali na to, aby sme s výsledkom niečo urobili. Súper zaslúžene zvíťazil, bol futbalovejší, ale ďakujem našim hráčkam, že aj napriek ťažkej situácii, v ktorom sa posledné dva týždne nachádzame, zabojovali a predviedli dobrý výkon.

JUNIORKY

Spartak Myjava - Partizán Bardejov 1:0 (1:0)

Zostava Myjavy: Vančíková, Šulovská, Nikodemová, Velická, Janošková, Čagánková, Krčová, Glatzová (Šellengová), Palkechová, Krčová, Kratochvílová (Kleinová)

Juniorky odohrali takticky výborne zvládnutý zápas. Proti prvému Bardejovu, ktorý bol so skóre 80:2 a bez straty body nepochybne v roli favorita duelu, sme hrali zo zabezpečenej obrany. Hrali sme kondične veľmi náročný systém hry, no dievčatá to zvládli vynikajúco, dali do zápasu srdce a odmakali si celých 80 minút. Súper mal najmä v druhom polčase veľkú územnú prevahu no vyloženú šancu si nevytvoril. Veľmi dôležité pre ďalší priebeh zápasu bolo, že sme v úvode zápasu strelili gól. Dievčatám ďakujem za ich kvalitný výkon a za neskutočnú bojovnosť a túžbu po víťazstve. V priebežnej tabuľke strácame na vedúci Bardejov a Slovan iba 1 bod, čo nás stále drží pri troche šťastia v boji o titul.

Góly Myjavy: Čagánková

autor textu: I. Neveďalová