Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hráčky Spartaka Myjava potvrdzujú svoje kvality


MYJAVA, 6. 3. 2018 - Zimná príprava žien a junioriek Spartaka Myjava sa blíži k svojmu koncu. Naše ženské družstvá už čoskoro zasiahnu do bojov o body a ešte predtým ich čaká aj štvrťfinále Slovenského pohára v Šali.

 

     
     Ženy a juniorky absolvovali v takmer kompletnom zložení trojdňové sústredenie, v rámci ktorého odohrali tri prípravné zápasy. Juniorky zdolali Slovácko 3:2, ženy podľahli Žiline 1:2 a kombinovaný tím žien a junioriek si hladko poradil Novými Zámkami 7:1. Okrem samotných duelov absolvovali dve tréningové jednotky zamerané na silu – CORE + fitnes centrum, mentálny tréning zameraný na správne nastavenie v zápase, teoretickú a praktickú prípravu na nový herný systém. Samotný mentálny tréning bol realizovaný pod vedením odborníčky Zuzky Pšenákovej, ktorá pracuje s tímami ako MŠK Žilina, či DAC Dunajská Streda. Na spestrenie si zahrali bowling, stolný futbal, biliard a mali k dispozícii plaváreň.


Mentálny tréning pod vedením Zuzany Pšenákovej


     V piatok 3. marca 2018 sa naše dievčatá zúčastnili kultúrneho programu Športovec Myjavy za rok 2017, kde boli ocenení najlepší športovci mesta. Vo verejnej ankete boli vyhlásené ženy Spartaka Myjava za najlepší kolektív uplynulého roka a za jednotlive tímy boli ocenené Sysa Smatanová (ženy), Miška Kučerová (juniorky) a Ella Glatzová (žiačky). Okrem toho si Iveta Neveďalová premiérovo vyskúšala aké je to byť ocenený nie za hráčske schopnosti, ale za trénovanie a získala od športovej komisie mesta ocenenie Tréner roka 2017.


Ocenenia Športovec Myjavy 2017

     Okrem úspechu v podobe zisku titulu vo futsalovej lige reprezentujú myjavské hráčky klub Spartak Myjava aj na medzinárodnej úrovni. Janka Boroová odohrala za U17 turnaj v Grécku, Ella Glatzová absolvovala premiéru v juniorskej futsalovej reprezentácii a Andy Bogorová, Kika Panáková a Barbie Šedivá sa po sústredení v Turecku chystajú s tímom U19 na prípravný kemp do Maďarska, kde budú dolaďovať formu na kvalifikáciu na majstrovstvá Európy, ktorá sa odohrá na Slovensku. Andrea Bogorová sa dostala taktiež do ligovej jedenástky za uplynulú sezónu. Gratulujeme a držíme dievčatám palce!


Naše dievčatá v reprezentačných výberochautor textu: I. Neveďalová, T. Marek
foto: FB Spartak Myjava Ženy