Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy, juniorky, žiačky: Hodnotenie jesennej časti sezóny 2017/2018

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

MYJAVA, 30. 11. 2017 - Po skončení jesennej časti súťaží vám sprostredkúvame zhodnotenie letnej prípravy a samotnej jesennej časti sezóny 2017/2018 žien, junioriek a žiačok z pohľadu hrajúcej trénerky žien Ivety Neveďalovej.

 

ŽENY

LETNÁ PRÍPRAVA

     Družstvo žien Spartaka Myjava zažíva najlepšiu sezónu v deväťročnej histórii a zaradilo sa medzi top kluby na Slovensku. Už letná príprava naznačila, že dievčatá majú vysoké ciele. Zahájili sme ju v polovici júla sústredením na Dubníku pri Starej Turej, kde sme začali kondičnú prípravu. Tej sme sa venovali do konca mesiaca a od augusta sme začali pracovať na zdokonalení hernej činnosti jednotlivca, herných kombinácii a hľadaní ideálnej zostavy na majstrovské zápasy. Káder doplnili dve šikovné mladé hráčky Panáková a Šedivá, ktoré výborne zapadli do hernej koncepcie družstva a brankárka Jakubičková, ktorá skvalitnila brankársky post a dobre sekunduje Bažikovej. Počas prípravy sme odohrali viacero kvalitných prípravných zápasov. Preverili nás prvoligové tímy z Brna, 1.FC Slovácko, FC Nitra, Slovan Bratislava a ďalšie. 

JESENNÁ ČASŤ SEZÓNY 2017/2018

     Hlavné obdobie začalo posledný augustový týždeň a počas jesennej časti sezóny sme odohrali deväť majstrovských zápasov. Potvrdilo sa, že v plnej zostave môžeme poraziť každého súpera z ligy. Zaznamenali sme sedem výhier, pričom dôležité boli najmä body zo Žiliny a Nitry. Veľmi dobrý výkon sme podali proti bratislavskému Slovanu a počas celého zápasu sme im boli vyrovnaným súperom, hrali sme ofenzívny futbal, vypracovali sme si viacero 100%-ných príležitostí, no bohužiaľ sme zlyhali v koncovke a potvrdilo sa pravidlo nedáš-dostaneš. Zápas sme síce prehrali 0:1, ale výkon družstva určite veľmi potešil. Druhý zápas, v ktorom sme stratili body, bol v Bardejove. Tam nám z viacerých dôvodov chýbalo niekoľko hráčok zo základnej zostavy a so silným domácim tímom sme držali krok len v 1.polčase. Okrem tretieho miesta v tabuľke teší aj skóre 25:10, pričom sa gólovo presadilo viacero hráčok. Dievčatá na sebe tvrdo pracujú na tréningoch, kde sa účasť žien a junioriek pravidelne pohybuje cez 20 hráčok a to je základ dobrého umiestnenia v lige. V Slovenskom pohári žien sme postúpili do jarného štvrťfinále a v tomto období sa začína rozbiehať celoslovenská futsalová liga, v ktorej chceme obhájiť majstrovský titul. Na prvom turnaji v Žiline sme potvrdili úlohu favorita a vysoko porazili Nitru, Trnavu, Prešov a juniorku Banskej Bystrice. Na viacero hráčok čakajú do konca kalendárneho roka povinnosti v slovenskej futbalovej a futsalovej reprezentácií. Rok ukončíme medzinárodným turnajom Kamenex cup, kde si zmeriame sily s najlepšími slovenskými, českými a poľskými družstvami. Od januára začneme naplno zimnú prípravu v kvalitných domácich podmienkach.    

UMIESTNENIE: 3. miesto

KÁDER: Bažiková, Jakubičková, Pekníková Chlebíková, Majtánová, Petríková, Koplíková, Pirťanová, Smatanová, Zvončeková, Panáková, Šedivá, Neveďalová, Hucovičová, Bogorová, Skupinová

JUNIORKY

LETNÁ PRÍPRAVA

     Juniorky nadviazali na výbornú jarnú časť minulej sezóny. Káder doplnila brankárska posila Vančíková, ktorá patrí medzi najlepšie brankárky ligy. Letnú prípravu začali v polovici júla a absolvovali ju spolu so ženským družstvom. Prvé týždne boli zamerané na kondíciu, druhá časť prípravy na hernú stránku. Dievčatá chodili poctivo na tréningy a herne napredovali. Počas leta odohrali zápasy proti prvoligovým juniorským tímom z Brna, Bratislavy, Nitry a proti druholigovým ženským tímom, v ktorých dominovali.

 

JESENNÁ ČASŤ SEZÓNY 2017/2018

 

     Kvalitné výkony preniesli aj do majstrovských zápasov. Počas jesennej časti odohrali 9 zápasov, z ktorých sedemkrát zvíťazili a s výborným skóre 31:7 sú na priebežnom treťom mieste. Pozitívne je to, že aj s Bardejovom a Slovanom Bratislava, ktorí sú pred nami, odohrali dievčatá kvalitné zápasy a s druhým menovaným sme stratili body až v poslednej minúte kvôli nariadenému pokutovému kopu. V družstve junioriek je veľký potenciál, hrajú rýchly kombinačný futbal a ak vydržia svedomito pracovať, tak ako doteraz, tak sa určite viacero z nich presadí v tíme žien.

UMIESTNENIE: 3. miesto

KÁDER: Vančíková, Šulovská, Šellengová, Velická, Kučerová, Nikodemová, Sudorová, Janošková, Glatzová, Valková, Čagánková, Kratochvílová, Palkechová, Krčová, Boorová, Durcová

ŽIAČKY

LETNÁ PRÍPRAVA

     Pre žiačky je táto sezóna náročnejšia ako tie minulé. Kvôli veku prešlo zo žiackej kategórie do junioriek viacero kľúčových hráčok ročník narodenia 2002, čo výrazne omladilo naše družstvo. Okrem toho sme boli podľa minuloročných výsledkov zaradení do 1.ligy žiačok v rámci ZsFZ, čím stúpla kvalita súťaže. Počas letnej prípravy sme doplnili družstvo o tri nové hráčky ročník 2005 – Žitňanská, Karasová a Durcová. 

JESENNÁ ČASŤ SEZÓNY 2017/2018

       Tréningový proces v lete nebol ideálny, dievčatá boli na prázdninách, dovolenkách a niektoré trénovali s chlapcami. To sa odrazilo aj v prvých majstrovských zápasoch, ktoré sme hrali s najlepšími družstvami ligy Slovanom, Trenčínom a Novými Zámkami. Zápasy sme prehrali vyšším rozdielom. Postupne sme sa začali zlepšovať a dievčatá si na seba zvykli. Dôležité bolo, že sme bodovali v zápasoch so Šaľou, NMŠK, Dunajskou Stredou a Nitrou, čo bol nás cieľ. Dobrý výkon podali dievčatá aj v zápasoch s Trnavou a Prievidzou, súper bol však efektívnejší. Najväčší úspech je tretie miesto na majstrovstvách Slovenska v malom futbale, v rámci ktorých sme dokázali poraziť Trenčín, Trnavu, Belušu, či Humenné. Viacero hráčok reprezentovalo myjavský Spartak na regionálnych výberoch svojej vekovej kategórie. Teraz čaká dievčatá zimná príprava, počas ktorej budú trénovať v hale, odohrajú viacero turnajov a prípravných zápasov a budeme sa snažiť čo najlepšie pripraviť na jarnú časť sezóny, aby sme nadviazali na zlepšené výkony z konca jesene. Okrem toho je prioritou doplniť káder mladšími dievčatami, ktoré chcú športovať, majú chuť sa naučiť hrať futbal a zaradiť sa do priateľského kolektívu.

UMIESTNENIE: 8. miesto

KÁDER: Žitňanská, Karasová, Obuchová, Tonkovičová, Sudorová, Trtúšeková, Šašová, Tanglmayerová, Glatzová, Durcová, Škarítková, Vachulová, Ježová, Vajašová, Matušicová, Valiková
 

Autor textu: I. Neveďalová