7. kolo (27. 10. 2017) : Spartak Myjava - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

7. kolo (27. 10. 2017) : Spartak Myjava - Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

ŽENY

Spartak Myjava - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Zostava Myjavy: Bažiková - Pirťanová, Koplíková, Smatanová, Petríková - Zvončeková (Majtánová), Neveďalová, Šedivá, Panáková - Bogorová, Hucovičová

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

V zápase so Slovanom sme si verili, priebeh prvého polčasu ukázal, že s nimi vieme hrať vyrovnanú partiu. Vypracovali sme si viacero gólových príležitostí, ktoré sme trestuhodne zahodili. Na druhej strane slovanistky po našom nedorozumení nastrelili brvno. V druhom polčase sa obraz hry veľmi nezmenil. Opäť sme boli aktívne smerom dopredu, len sme opäť zlyhali v koncovke. Potvrdilo sa pravidlo nedáš - dostaneš a súper otvoril skóre, keď sa k centrovanej lopte dostala v našej šestnástke neobsadená stopérka Bytčánková a bez problémov trafila našu odkrytú bránu. Po inkasovanom góle sme hru viac otvorili, Koplíková sa posunula do stredu zálohy a snažili sme si vytvoriť tlak, no gól sme už streliť nestihli. Zápas sa hodnotí ťažko, pretože aj napriek dobrému výkonu sme prehrali. Mrzí najmä toľko nepremenených šancí.

JUNIORKY

Spartak Myjava - Slovan Bratislava 1:2 (0:1)

Zostava Myjavy: Vančíková - Janošková, Nikodemová, Kučerová, Šulovská - Palkechová, Glatzová, Čagánková, Sudorová (Valková) - Krčová, Boorová

Po nešťastnej prehre žien nasledoval rovnaký scenár v juniorke. Na začiatku zápasu mali územnú prevahu hostia. Naše dievčatá pozorne bránili a smerom dopredu sme hrali na rýchle protiútoky. Úvodný gól sme dostali po štandardnej situácií, keď centrovanú loptu ideálne trafila hlavou vysoká hráčka Slovanu. My sme mohli odpovedať o pár minút neskôr, keď dostala Boorová dobrú prihrávku za obranu a tvárou v tvár hosťujúcej brankárke zaváhala a netrafila ideálne loptu. Do druhého polčasu išli dievčatá s odhodlaním vyrovnať. Za výkon, ktorý predviedli v druhej polovici zápasu, sa nemusí hanbiť ani prvoligové ženské družstvo. Dievčatá si to odmakali na 100%, išli na hranice svojich fyzických síl a štyri minúty pred koncom sa nám podarilo využiť jednu z našich príležitostí a vyrovnať zápas na 1:1. Myjavské hráčky by si v tomto zápase bod určite zaslúžili a radosť im pokazila nariadená penalta na úplnom konci zápasu, keď prudkou centrovanou loptou z rohu ihriska trafila jedna z hráčok Slovanu našu kapitánku do ruky. Ťažko jej niečo vyčítať, pretože stála tak blízko lopty, že na to nemala šancu zareagovať. Pre dievčatá je výsledok síce krutý, ale predviedli svoj najlepší výkon a na tom musíme stavať v ďalších zápasoch.

Gól Myjavy: Krčová