3. kolo (23. 9. 2017) : Spartak Myjava - NMŠK Bratislava 3:2 (1:1)

3. kolo (23. 9. 2017) : Spartak Myjava - NMŠK Bratislava 4:1 (2:0)

ŽENY

Spartak Myjava - NMŠK Bratislava 3:2 (1:1)

Zostava Myjavy: Bažiková - Pirťanová (Chlebíková), Koplíková, Smatanová, Petríková (Majtánová) - Zvončeková (Skupinová), Neveďalová, Šedivá, Panáková - Bogorová, Hucovičová

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

Ženy zvládli výsledkovo aj tretí zápas, ale výkon družstva nebol optimálny. Po trojtýždňovej zápasovej prestávke sme do zápasu s nováčikom súťaže nevstúpili ideálne. Počas celého zápasu sme mali hernú prevahu, no nevyužité príležitosti v úvodných minútach nepríjemný súper potrestal a v 12. minúte sa dostal do vedenia. Dobre chytajúcu brankárku hostí sme dokázali prekonať až na konci 1. polčasu.

Cez prestávku sme si povedali, že musíme na ihrisku viac dominovať, vytvoriť si tlak a premeniť šance. No súper hral dôraznejšie, my sme strácali ľahké lopty a púšťali hostí do protiútokov, z ktorého strelili druhý gól. V 70.minúte sme prehrávali 1:2 a museli sme prepnúť na vyššie obrátky. Podarilo sa nám otočiť výsledok po dvoch využitých štandardných situáciách. No zápas sme si samé skomplikovali. Keby sme hrali našu hru, tak sme to mohli mať jednoduchšie. Opäť sa nám potvrdilo, že hra s papierovo slabším súperom, ktorý sa spolieha na rýchle brejky a pozorne bráni, nám nevyhovuje. Nováčik, v ktorého kádri sú kvalitné hráčky so skúsenosťami z prvej ligy, môže potrápiť viaceré tímy.

Góly Myjavy: Neveďalová, Bogorová, Smatanová

JUNIORKY

Spartak Myjava - NMŠK Bratislava 4:1 (2:0)

Zostava Myjavy: Vančíková - Janošková (Sudorová), Šellengová, Kučerová, Šulovská - Palkechová, Čagánková, Glatzová (Nikodemová), Kratochvílová - Krčová, Boorová

Juniorky podali štandardný výkon a na súpera z Bratislavy to stačilo. Hneď v úvode zápasu sme strelili dva góly, mali sme hernú prevahu a súpera do ničoho nepúšťali. Zvyšok 1. polčasu sme ale hrali málo efektívne, herné situácie sme neriešili ideálne, zbytočne dlho držali lopty, nemenili ťažisko hry a nepremieňali šance.

Druhý polčas bol herne o niečo kvalitnejší, ale do zápasov so silnejším súperom musíme ešte pridať. Dievčatá boli viacmenej v tréningovom tempe. Okrem dobrého výsledku a priebežne prvého miesta v tabuľke je veľké pozitívum pre družstvo návrat Nikodemovej, ktorá po polročnej pauze spôsobenej operáciou kolena odohrala druhý polčas.

Góly Myjavy: Boorová 2, Kučerová, Čagánková