Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Juniorky: 15. kolo 2016/2017

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Juniorky :
15. kolo (7. 5. 2017) : Spartak Myjava - VIX Žilina 2:1 (1:1) 

 

 

JUNIORKY

Spartak Myjava - VIX Žilina 2:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Hureková - Majtanová, Šellengová, Chlebíková, Šulovská (Sudorová) - Krčová, Kučerová, Čagánková, Kratochvílová - Glatzová (Durcová), Boorová.

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

     Juniorky zvládli aj šiesty zápas v rade a na domácej pôde porazili Žilinu. Obe družstvá sa oproti jesennej časti zlepšili. Vstup do zápasu sme mali lepší my, keď hneď na začiatku sa mohla presadiť Boorová. Postupne sa hra vyrovnala, hral sa medzišestnástkový futbal bez vyložených šancí na jednej alebo druhej strane. Úvodný gól sme strelili po štandardnej situácií, keď sa hlavou presadila Chlebíková. Súper však do polčasu vyrovnal.

     V druhom polčase sme mali hernú prevahu, trikrát po sebe sme nastrelili konštrukciu brány a súper bol pod výrazným tlakom. Víťazný gól strelila po prihrávke Glatzovej Boorová. Dievčatá odohrali dobrý zápas a od začiatku išli za víťazstvom. Defenzíva fungovala až na jedno nedorozumenie stopérok pri inkasovanom góle dobre. V útočnej fáze chýbalo presnejšie zakončenie. V prvom polčase sme ešte viac mohli využívať krídelné priestory, nepretláčať loptu stredom ihriska, aby sme predišli zbytočným stratám lopty.
 

Góly Myjavy: Boorová, Chlebíková.