Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 11. kolo 2016/2017

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Ženy :
11. kolo (2. 4. 2017) : Spartak Myjava - FC Union Nové Zámky 5:1 (2:0) 

 

 

ŽENY

Spartak Myjava - FC Union Nové Zámky 5:1 (2:0)

Zostava Myjavy: Bažiková (83.Pekníková) - Pirťanová, Petríková, Smatanová, Velická - Zvončeková, Neveďalová, Koplíková, Skupinová (37.Palkechová) - Bogorová, Hucovičová.

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

     Po nevydarenom pohárovom zápase sa družstvo žien sústredilo na ligu a v druhom jarnom kole sme privítali súpera z Nových Zámkov. Cez zimnú prestávku výrazne posilnili káder príchodom starších skúsených futbalistiek, nakoľko ich cieľom je určite záchrana v 1.lige. Prvý polčas, kým s nami dokázali držať krok po fyzickej stránke, bol súper nebezpečný. Nám, na rozdiel od posledných dvoch zápasov, aspoň z časti vychádzali protiútoky a práve z dvoch rýchlych útokov stredom ihriska sme strelili prvé dva góly. V prvom polčase sme vyprodukovali zbytočne veľa individuálnych chýb, ktorých sa so silnejším súperom musíme vyvarovať.

     Na začiatku druhého polčasu sa súperovi podarilo znížiť na 2:1, keď im vyšla akcia po ich ľavej strane ihriska, no o minútu na to odpovedala Bogorová pekným gólom hlavou. Od tohto streleného gólu sme mali ešte väčšiu prevahu, súper odchádzal kondične a postupne sme pridali ďalšie dva góly. Pozitívom zápasu je viacero vydarených akcií, finálnych nahrávok a päť strelených gólov. Negatívom je zbytočne veľa stratených lôpt a nepresných prihrávok, na čom musíme do ďalšieho zápasu popracovať.

Góly Myjavy: Bogorová 2, Hucovičová, Koplíková, Palkechová.