Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ženy: 10. kolo 2016/2017

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Ženy :
10. kolo (26. 3. 2017) : Spartak Myjava - Slovan Duslo Šaľa 1:0 (0:0) 

 

 

ŽENY

Spartak Myjava - Slovan Duslo Šaľa 1:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Bažiková - Pirťanová, Petríková, Smatanová, Velická - Zvončeková, Neveďalová, Koplíková, Skupinová - Bogorová, Hucovičová.

Zhodnotenie zápasu trénerkou :

Prvé jarné kolo sme začali zápasom proti tabuľkovému susedovi zo Šale. Do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať a dobre sa naladiť na semifinále pohára. Od úvodu zápasu sme mali územnú prevahu, útočili sme najmä cez krídelné priestory, prípadne kolmými loptami na útočníčky. Počas prvých 20 minút sme si vypracovali dve šance, Bogorovú vychytala hosťujúca brankárka a hlavička Smatanovej po rohovom kope skončila na brvne. Zvyšných 25 minút sme mali hernú prevahu, ale do šancí sme sa nedostali. Naopak, súper začal hroziť z rýchlych protiútokov.

Obraz hry sa v druhom polčase nezmenil. Šaľa mala dobrú defenzívu a my sme nedokázali nič vymyslieť, chýbala nejaká rýchla akcia alebo prekvapivá myšlienka. Všetko sme hrali pomaly a súper nás dokázal prečítať. Chýbala finálna prihrávka a lepšie riešenie finálnej fázy, možno spätnou nahrávkou a podobne. Ku koncu zápasu sme skúšali už viac nakopávať lopty dopredu a centrovať na Bogorovú a práve po centrovanej lopte zo stredu ihriska zasiahla v pokutovom území hosťujúca hráčka loptu rukou a mali sme výhodu pokutového kopu. Penaltu sme premenili a súper už v podstate nemal čas na to, aby so zápasom ešte niečo urobil. Získali sme síce cenné tri body, ale výkon družstva bol v tomto zápase priemerný.

Gól Myjavy: Neveďalová.