Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie sezóny 2015/2016 žien, junioriek a žiačok

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

V súťažnom ročníku 2015/2016 mali ženy Spartaka Myjava premiéru v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži a vznikol nový dievčenský tím - juniorky. Sprostredkúvame vám zhodnotenie zimnej prípravy, jarnej časti a celej sezóny 2015/2016 žien, junioriek a žiačok z pohľadu hrajúcej trénerky žien Ivety Neveďalovej.

 

ŽENY :

ZIMNÁ PRÍPRAVA:

Družstvo žien odohralo prvú sezónu v najvyššej slovenskej lige. Po jesennej časti súťaže sa družstvo umiestnilo spolu s ďalšími dvoma tímami na 5. mieste. Zimná príprava bola rozdelená na 2 časti. Prvá fáza prebiehala v športovej hale, trénovalo sa trikrát do týždňa a každý víkend sa odohral turnaj. Takmer na všetkých turnajoch sa družstvo umiestnilo na medailových priečkach. Najväčšie úspechy boli 3. miesto na medzinárodnom turnaji Iodica Cup 2016 v Šali, kde sme v konkurencii najlepších slovenských, maďarských a českých tímov získali 3.miesto zo 16-tich zúčastnených družstiev. Ďalej víťazstvá na turnajoch v Hodoníne, Ostrave, Myjave a dobré umiestnenie na Kamenex Cupe. Odohrali sme množstvo zápasov s kvalitnými družstvami ako sú napr. Slávia či Sparta Praha, 1. FC Slovácko, Baník Ostrava, Brno, Budapešť, Bardejov, Nové Zámky a pod. Halová sezóna vyvrcholila titulom majsteriek Slovenska vo futsale žien, ktoré sme získali celkovým víťazstvom v piatich celoslovenských turnajoch v silnej konkurencii prvoligových tímov.

Druhá časť prípravy bola zameraná na kondičnú a hernú stránku a prebiehala v domácich podmienkach na umelej tráve. Do tréningového procesu s družstvom žien boli zapojené aj niektoré talentované juniorky napr. Nikodemová, Chlebíková, Kratochvílová, Čagánková, Palkechová, Šulovská, Boorová a pod. Cieľom bolo pripraviť mierne obmenený káder na jarnú časť sezóny, družstvo opustili Horešová a Kovárová, nahradili ich Dufková, Smatanová, ktoré boli veľkým prínosom. Družstvo odohralo viacero prípravných zápasov, napr. s Nitrou, Trnavou, Tr. Teplicami, Topoľčanmi, Vlkošom a pod. 

JARNÁ ČASŤ SEZÓNY 2015/2016:

Hlavné obdobie začalo v marci domácim zápasom s Bardejovom. Z ôsmich zápasov na jar sme zvíťazili trikrát - so Žilinou 3 : 1, s Novými Zámkami 3 : 1 a Hornou Nitrou 4 : 0. Z dvojzápasu Selce, Nitra, ktorý sme len remizovali 0 : 0 a prehrali 0 : 1 sa určite dalo vyťažiť viac, trápili sme sa v koncovke, nevyužili sme 100%-tné príležitosti a zbytočne sme tak stratili body. Zápasy s poprednými tímami Bardejovom, Slovanom a Tr. Teplicami sme výsledkovo nezvládli, aj keď najmä zápas s Bardejovom bol herne jeden z najvydarenejších. Ku koncu sezóny sme sa strelecky chytili a dostali sme sa na víťaznú vlnu. Družstvo skončilo na 6. mieste s 18 bodmi a negatívnym skóre 26 : 36. O góly sa postarali tieto hráčky: Neveďalová 11, Hucovičová 5, Koplíková 4, Skupinová 2, Horešová 2, Velická 1 , Zvončeková 1.

Prechodné obdobie sa začalo 4. júla po poslednom domácom zápase s Hornou Nitrou a skončilo sa 25. 6. 2016 turnajom v Brne. Turnaj mal kvalitné obsadenie a vo finále sme porazili silné české družstvo zložené z prvoligových hráčok Ostravy, Brna a Slavie Praha. Okrem prvého miesta si dievčatá odniesli aj hodnotné ceny. Výsledkom úspešnej sezóny boli pozvánky do reprezentácii. Zo žien sa do A reprezentácie dostali Neveďalová, Hucovičová, Horešová, pričom prvé dve menované odohrali aj reprezentačný turnaj v halovom futbale v Taliansku. Markéta Koplíková bola pozvaná na reprezentačný zraz českej futsalovej reprezentácie, Monika Pirťanová odohrala reprezentačný turnaj U-17 v Bulharsku a Šulovská, Valková, Jánošková, Boorová, Vyletelková odohrali regionálne reprezentačné výbery v rámci Západoslovenského zväzu.

Umiestnenie: 6. miesto

DRUŽSTVO ŽIEN:

Bažiková, Pekníková, Dugová, Velická, Skupinová,Zvončeková, Tomková, Neveďalová, Dufková, Smatanová, Hucovičová, Kratochvílová, Koplíková, Pirťanová

JUNIORKY :

ZIMNÁ PRÍPRAVA:

Družstvo junioriek vzniklo počas leta minulého roka a prioritou letnej prípravy a jesennej časti bolo vybudovanie konkurencieschopného družstva v 1.juniorskej lige. Dievčatá dobre zvládli prechod z malého ihriska 8+1 na veľký futbal, chýbala však kompaktnosť a v porovnaní s najlepšími slovenskými tímami aj väčšia individuálna kvalita. Počas zimnej prípravy sa družstvo doplnilo o niekoľko kvalitných hráčok, prišla Palkechová, Čagánková, Krčová, Valková a ďalšie. Odzrkadlilo sa to aj na predvedenej hre, nové hráčky boli prínosom a ostatné dievčatá sa intenzívnym tréningom a odohraním ťažkých zápasov približovali na potrebnú úroveň. Počas zimnej prípravy sme odohrali viacero halových turnajov, kde si naše juniorky zmerali sily s druholigovými ženskými družstvami na Slovensku. Najväčším úspechom bolo víťazstvo na turnaji v Dubnici nad Váhom. Vo februári sme prešli z haly na umelú trávu, odohrali viacero prípravných zápasov – s Trnavou 1 : 1, s Nitrou 1 : 2, s Topoľčanmi 2 : 3, so Sv.Jurom 0 : 1 a podobne. 

JARNÁ ČASŤ SEZÓNY 2015/2016:

Zlepšená hra sa začala odzrkadľovať aj na výsledkoch. Počas celej sezóny nám však chýbala útočníčka, potrebovali sme veľa vyložených šancí na strelenie gólu a nízka efektivita v útočnej fáze nás stála lepšie výsledky. Počas jarnej časti sme odohrali najlepšie zápasy doma so Žilinou a Nitrou a vonku s Novými Zámkami. V týchto zápasoch dokázali dievčatá preniesť veci z tréningov do zápasu, hrali kombinačný futbal a zaslúžene v nich bodovali. Naopak, boli zápasy, ktoré sme absolútne nezvládli - ani herne, ani výsledkovo, najmä vonkajší zápas v Trenčianskych Tepliciach a v Selciach. V týchto zápasoch súperi potvrdili, že sú ešte na o niečo lepšej úrovni ako je naše mladé družstvo. Najväčšími oporami družstva boli počas celej sezóny brankárka Hureková, stopérka Chlebíková a záložníčky Nikodemová a Kratochvílová. 

Umiestnenie: 8. miesto

DRUŽSTVO JUNIORIEK:

Hureková, Chlebíková, Nikodemová, Palkechová, Čagánková, Šulovská, Vachulová, Durcová, Obšajtová, Sadloňová, Šellengová, Daniová, Valková, Brezinová, Nálepová, Krčová, Boorová, Vdoviaková

ŽIAČKY :

ZIMNÁ PRÍPRAVA:

Družstvo žiačok bolo počas celej sezóny dopĺňané novými hráčkami. Najvýraznejšie posilnenie kádra prišlo počas zimnej prípravy, keď do družstva prišli hráčky Siváková, Šašová, sestry Sudorové a ďalšie. Cieľom zimnej prípravy bolo nadviazať na dobré výkony z konca jesennej časti. V mesiacoch december a január sme trénovali v športovej hale. Zúčastnili sme sa viacerých halových turnajov, v Dubnici sme získali 1. miesto a dokázali postúpiť do druhého kola halových majstrovstiev Slovenska. Vo februári sme začali s tréningom vonku na umelej tráve. Družstvo odohralo prípravné zápasy so žiačkami Senice, Trnavy a viacero zápasov s chlapcami, čo bolo dobré spestrenie prípravy.  

JARNÁ ČASŤ SEZÓNY 2015/2016:

Jarná časť sezóny nám vyšla nad očakávania. Porazili sme druhú Šaľu, Nové Zámky, Čaku aj Kopčany a zaznamenali cennú remízu 1 : 1 s Trnavou. V zápasoch s Nitrou a Senicou dostali šancu mladšie hráčky, nakoľko staršie odohrali v ten deň zápas za juniorku, a hoci sa to prejavilo na výsledku, tak pre hráčky to bola dobrá skúsenosť. Najlepšími hráčkami a strelkyňami družstvo boli počas celej sezóny Boorová, Glatzová a Janošková. Veľkým prínosom boli taktiež Šulovská a Valková, ktoré sú na Myjave na striedavom štarte z Vrbového. Dobrú formu potvrdili naše žiačky taktiež na školských majstrovstvách Slovenska v Michalovciach, kde obsadili bronzovú priečku.

Umiestnenie: 7. miesto 

DRUŽSTVO ŽIAČOK:

Slaná,Vyletelková, Boorová, Janošková, Valiková, Sudorová K., Sudorová V., Šašová, Siváková, Vajašová, Kuklová, Fridrišková, Selecká, Machárová, Patrnčiaková, Náhliková, Vojtková, Koleňáková, Škarítková, Glatzová, Tanglmayerová, Vachulová,Madrová,Šulovská, Valková.

 

autor textu: I. Neveďalová