Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hráčky Spartaka sa stali majsterkami Slovenska vo futsale


MYJAVA, 8. 3. 2016 - Družstvo žien Spartaka Myjava sa počas zimnej prestávky zúčastnilo celoslovenskej futsalovej ligy. Túto súťaž tvorilo šesť kvalitných družstiev – prvoligová Žilina, Myjava, Selce, Banská Bystrica, druholigové Humenné a futsalové družstvo Grizzly Košice, ktoré sa futsalu venuje celoročne a v jeho kádri je niekoľko reprezentantiek SR.

 

     Systém ligy bol formou turnajov, každý účastník bol organizátorom jedného turnaja a hralo sa trojkolovo každý s každým. Naše hráčky podávali počas celej súťaže vyrovnané výkony na vysokej úrovni a viacero hráčok sa dostalo do povedomia trénera ženskej futsalovej reprezentácie SR pána Patrika Beera. Počas piatich turnajov sme odohrali 15 zápasov, z čoho sme trinásťkrát vyhrali s impozantným skóre 68 : 17 a zaslúžene sme sa stali najlepším futsalovým tímom na Slovensku.

Konečná tabuľka Futsalovej ligy žien 2015/2016

1. Spartak Myjava 15 13 0 2 68:17 39
2. Grizzly Košice 15 10 0 5 28:20 30
3. SLC Banská Bystrica 15 7 3 5 35:18 24
4. ŠKF VIX Žilina 15 6 3 6 31:34 21
5. ŠK Selce 15 2 2 11 15:49 8
6. Štich Humenné 15 1 4 10 12:51 7


 

 

     Počas februára sa družstvo žien zúčastnilo aj na kvalitnom medzinárodnom turnaji halového futbalu Iodica cup v Šali. Turnaja sa zúčastnili najkvalitnejšie družstvá Slovenska a Maďarska, ako napríklad Union Nové Zámky, Partizán Bardejov, ŠK Selce, Slovan Duslo Šaľa, Trenčianske Teplice, či maďarský futsalový majster Astra Hungary. Postupne sme úspešne prešli zápasmi v skupine, dostali sme sa cez osemfinále, štvrťfinále a zastavil nás až najkvalitnejší tím turnaja a neskorší víťaz Astra Hungary. V zápase o 3.miesto sme sa stretli s veľmi silným družstvom z Bardejova, ale po kvalitnom výkone sme zvíťazili 5 : 4 a vo veľkej konkurencii sme si odniesli bronzové medaile. Okrem kolektívnych úspechov sme si odniesli aj viacero individuálnych ocenení – Nikoleta Hucovičová sa stala najlepšou strelkyňou celej futsalovej ligy, letná posila Markéta Koplíková bola vyhlásená za najlepšiu hráčku družstva a Iveta Neveďalová sa dostala do All-stars výberu na turnaji Iodica cup, v ktorom figurovali reprezentantky SR a Maďarska.
     
     Ženy Spartaka sa v týchto dňoch už naplno pripravujú na prvý majstrovský zápas jarnej časti prvej ligy, ktorý odohrajú na domácej umelej tráve 24. 3. 2016 o 17.30 h. 

Zostava: Velická, Čagánková, Skupinová, Chlebíková, Smatanová, Neveďalová, Palkechová, Koplíková, Nikodemová, Pirťanová, Kratochvílová, Tomková, Hucovičová, Zvončeková, Pekníková, Bažiková, pán Kratochvíl.


autor textu: I. Neveďalová
foto: Spartak Myjava