Žiačky 10. kolo 2015/2016

Žiačky I. liga ZSFZ:
10. kolo (8. 11. 2015) : Spartak Myjava - FC Spartak Trnava 1:1 (1:0)

Káder Myjavy: Vyletelková, Nikodemová /K/, Valková, Manáková, Boorová, Šulovská, Škaritková, Valiková, Macharová, Selecká, Patrnčiaková, Madrová, Slaná.

V nedeľu 8. 11. 2015 odohrali myjavské žiačky posledný majstrovský zápas jesennej časti. Na domácej pôde si zmerali sily s kvalitným tímom z Trnavy. Hneď v 1. minúte sme mohli vyhrávať, Boorová išla sama na bránku hostí, ale trafila brankárku. Hra bola vyrovnaná, boli sme nebezpeční najmä z rýchlych protiútokov a práve z jedného z nich sme sa dostali v 27. minúte do vedenia vďaka Boorovej. Ďalšie góly mohli pridať kapitánka Nikodemová po rohovom kope a Valková, ale obe tesne minuli bránku hostí. Trnava bola kombinačnejšia, ale do väčších šancí sme ich v prvom polčase nepúšťali.

V druhom polčase sme nezachytili úvod, dostali sme sa pod tlak a hosťujúce hráčky vyrovnali na 1:1. Chýbala nám lepšia rozohrávka a zbytočne sme sa zbavovali lopty. Našťastie sme ustáli tlak hostí a neinkasovali sme ďalší gól. Postupne sme sa dostávali späť do hry a za posledných 10 minút sme nepremenili tri vyložené šance. Zápas nakoniec skončil spravodlivou remízou.

Gól Myjavy: 27' Boorová

autor textu: I. Neveďalová