Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Tlačová správa

Myjava doma viedla, napokon uhrala remízu

Dnes o 17.00 h sa v Myjave uskutočnil premiérový domáci zápas Spartaka Myjava v jubilejnom 20. ročníku Corgoň ligy 2012/2013. Súperom kopaničiarov bol tím FC ViOn Zlaté Moravce, ktorý podobne, ako Myjava, v prvom kole prehral. Očakávanie domácich bolo dnes o to väčšie, že sa zároveň oficiálne otváral zrekonštruovaný štadión, na ktorom v prvej etape prác pribudli nové tribúny, striedačky, konštrukcia s plachtou a časomierou či umelé zavlažovanie trávnika...

Úvod pred prvým výkopom tak patril domácim folkloristom, Mirovi Dudíkovi, moderátorovi Slávovi Jurkovi a prezidentovi klubu, Pavlovi Halabrínovi, ktorý nový štadión symbolicky odovzdal do užívania verejnosti. Po slávnostnom nástupe oboch tímov už začal samotný zápas.

Prvé dejstvo stretnutia sa začalo odvíjať v domácej réžií. Myjavčania šikovne kombinovali, vyhrávali osobné súboje a pomerne ľahko sa dokázali prepracovať cez obranu Zlatých Moraviec. Výsledkom toho boli dva góly spartakovcov v priebehu piatich minút. Najskôr sa gólmana hostí Kuciaka podarilo prekonať Petrovi Sládekovi v 10. minúte stretnutia a v 15. minúte sa po presnej prihrávke Kosíka presadil Erik Sabo. Po štvrťhodine hry tak Myjava viedla 2 : 0. V 17. minúte sa musel za loptou načahovať aj domáci Solnička, ale tá smerovala nad hornú sieť. V 23. minúte videl prvú žltú kartu v stretnutí Zlatomoravčan Kováč za faul na Ďuriša. O dve minúty sa na ihrisku črtala ďalšia šanca domácich, keď z rohu presne prihrával na hlavičku Šebekovi Kosík, ale mladému Novomešťanovi sa loptu usmerniť do siete nepodarilo. V 30. minúte zase pomáhal zlikvidovať šancu hostí Ďuriš, keď odkopával do autu loptu spred domáceho pokutového územia. V 31. minúte bol na ihrisku ošetrovaný po zákroku Kosík a o dve minúty Zlatomoravčania prinútili vybehnúť za loptou mimo bránu Solničku. V 35. minúte zahrávali Zlaté Moravce rohový kop a hostia si z toho dokázali vytvoriť akciu úspešne zakončenú gólom Andreja Hodeka. Myjava – Zlaté Moravce 2 : 1. V 37. minúte sadla prihrávka Pavlovi Kosíkovi, ktorý poslal prudkú strelu na Kuciakovu svätyňu, no ten reagoval správne a rukou vytlačil loptu nad brvno. Nasledovali dve šance hostí, obe Solnička zvládol. V 44. minúte diváci videli prienik Petra Sládeka cez celé ihrisko, ten prihrával Kosíkovi, ktorý poslal loptu Sabovi, no pre ofsajd skončila sľubná akcia nedokončená. Hlavný rozhodca Chmura nadstavil k prvému polčasu jednu minútu, ale do prestávky sa už stav nezmenil a hráči odchádzali do šatní s jednogólovým náskokom Myjavy.

Po krátkom vystúpení domáceho Detského folklórneho súboru Kopaničiarik sa druhý polčas začal aktívnejšie zo strany Zlatých Moraviec a nasadenie Myjavy mierne pohaslo. V 52. a v 55. minúte si opäť musel na loptu siahnuť domáci brankár a navyše Neoveský odkopával do autu loptu pred bránou vybehnutého Solničku. V 60. minúte prekopol zlatomoravskú bránu Sládek a o minútu chytal Solnička zblízka dobre mierenú hlavičku Furtada. V 62. minúte opäť skončila lopta v Solničkovom náručí, no v 63. minúte už na hostí nestačil a Ľubomír Bernáth vyrovnal. Myjava – Zlaté Moravce 2 : 2. V 72. minúte Dianov priamy kop nenašiel pred Kuciakom spoluhráča, ktorý by ho spracoval a bez gólu vzápätí skončila aj Sládekova akcia. Za gólové možno označiť Dianovu strelu v 85. minúte, ktorá mierila tesne nad brvno a Žilákovu strelu po zemi, ktorá prinútila zasahovať Solničku v 84. minúte. Do konca zápasu si oba tímy ešte snažili vytvoriť príležitosť a získať tri body, ale duel sa napokon skončil remízou 2 : 2. Myjava si tak zapísala do corgoňligovej tabuľky prvý bod v tejto sezóne...

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Chceli sme dnes pokrstiť štadión víťazstvom. Rýchlo sme viedli a bolo tam ešte pár sľubných situácií. Ale hrá sa na góly... A tak, ako nás súper potrestal v Žiline, tak nás potrestal aj teraz. Ten prvý gól hostí považujem za zbytočný. Dostal súpera do hry. Druhý polčas nám skomplikovali aj zranenia. Problémy mal Černáček, nehral dnes ani Častulín, ktorý je chorý a problémy s kolenom má aj Paľo Kosík. Do konca zápasu sme mohli dať gól my, mohli aj hostia, napokon to bola remíza. Ľudia boli spokojní, no nás trochu mrzí, že sme mali taký dobrý vstup do hry, ale v druhom polčase, aj pod vplyvom týchto skutočností, sa nám už tak nedarilo a boli sme napokon radi, že sme výsledok udržali."

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Myslím, že na Myjavu bude radosť chodiť na futbal. Je tu krásna futbalová atmosféra, je tu to, čo robí futbal futbalom a je to zábava pre ľudí. Bol to naozaj pekný zápas. Myjava doň vstúpila ako z rozprávky a môžeme byť radi, že to nebolo tri alebo štyri – nula. Po našom kontaktnom góle sme trošku preskupili rady a dostali sa do hry. Mohli sme aj vyhrať, ale myslím si, že remíza je zaslúžená. Myjava hrala veľmi dobrý futbal..."


Zostava Myjavy: Solnička, Majerník, Štrba, Kosík (70' Dian), Černáček "K" (53' Marček), Neoveský, Ďuriš (58' Petráš), Duga, Sabo, Sládek, Šebek.

Zostava Zl. Moraviec: Kuciak, Pavlenda, Kováč (46' Bernáth), Hodek, Chren, Pavlovič, Orávik (68' Candrák), Majerník "K", Obročník, Žilák, Furtado (86' Škvarka)

ŽK: MYJAVA - 57' Majerník; ZL. MORAVCE - 23´ Kováč, 70´ Pavlovič, 90´ Žilák, 90´ Kuciak
ČK: -
Počet divákov: 1.992 platiacich divákov
Rozhodovali: R - Pavol Chmura, AR1 - Peter Bednár, AR2 - Gabriel Ádám, NR - Pavol Šuniar

V Myjave 21. 7. 2012, mediálny manažér klubu Mgr. Marek Hrin