Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Tlačová správa

Ladislav Hudec: "Bude tam rešpekt, ale čo vieme, musíme ukázať."

Dnes o 10.00 h sa na myjavskom štadióne uskutočnila tlačová beseda Spartaka Myjava, ktorej témami boli letná príprava mužstva na Corgoň ligu 2012/2013, konečné zloženie tímu v novom súťažnom ročníku a rekonštrukcia štadióna v Myjave. Zároveň boli prítomným novinárom predstavené nové dresy Spartaka Myjava...

V príprave Myjavčania odohrali spolu šesť prípravných zápasov, z toho jeden len medzi sebou, pričom využili kompletné zloženie tímu. Hodnotí tréner myjavského A - mužstva, Ladislav Hudec: "Vzhľadom na to, že sme mali súťaž oproti Corgoň lige posunutú, začínali sme s prípravou až 14. júna. Bola prakticky štvortýždňová. Tréningy sme mali dvojfázové, pričom sme sa museli vysporiadať s hráčmi, ktorí okrem futbalu majú aj riadne zamestnanie. Ale to už patrí k nášmu klubu. Výsledky prípravných zápasov sme mali slušné, ale treba povedať, že až liga ukáže, na čo máme. Povzbudzujúca bola pre nás výhra s Olomoucom, lebo český futbal je predsa len niekde inde. Na dva dni sme si odbehli do Rakúska, kde sme odohrali zápas so zaujímavým súperom, Černomorcom Odesa. Nerobili sme žiadne týždňové sústredenie a verím, že na súťaž budeme pripravený dobre. Že budeme dôstojným súperom všetkých klubov. To, čo pre nás pred štartom súťaže urobilo vedenie, je obdivuhodné a my sa budeme snažiť vrátiť mu to svojimi výkonmi na ihrisku." Na margo pripravenosti tímu na Corgoň ligu Martin Černáček, kapitán mužstva dodáva: "Nálada v mužstve je veľmi dobrá, chalani sa už tešia na piatok. Sme plní očakávaní a pre mnohých z nás to bude opäť príležitosť zahrať si po dlhej dobe na ligových štadiónoch. Verím, že bude dobrá atmosféra, skvelá divácka kulisa a že nás príde podporiť veľa fanúšikov..."

Dva dni pred prvým zápasom v majstrovskej Žiline je známe aj zloženie myjavského tímu, ktorý sa predstaví v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Na Myjavu prišli Peter Kuračka (Spartak Trnava, momentálne zranený, do hry sa zapojí do dvoch týždňov), Lukáš Šebek a Tomáš Marček - obaja z Nového Mesta nad Váhom, Tomáš Mrva (MFK Dubnica nad Váhom), Peter Majerník (FC Brašov, Rumunsko). Pribudla aj brankárska dvojka, Matej Székely z Trnavy. "Pôvodne sme tento post vôbec nemali v pláne riešiť, ale nakoľko z tímu odišiel Jaro Mareček, ktorý musel myslieť na svoju budúcnosť a dal prednosť práci pred futbalom, zobrali sme mladého Székelyho. Som rád, že je tu. Jarovi sa chceme poďakovať za všetko, čo pre náš tím urobil, aj na prvom domácom zápase.", hovorí prezident klubu Pavel Halabrín. Z tímu odišli Ivan Chalány (ŠK Jalšové), Ľubomír Ulrich (hosťovanie Piešťany), Peter Kumančík a Miroslav Manák. "Kuračka a Majerník boli také naše najväčšie prestupy. Treba spomenúť, že sa nám podarilo udržať aj Zdena Štrbu, ktorý mal sám záujem hrať u nás. Myslím, že mužstvo sa dobre posilnilo a zvýšila sa aj konkurencia v tíme.", hovorí Hudec. K blížiacemu sa zápasu v Žiline dodáva: "Z mojej strany od hráčov očakávam, že to čo vedia, zo seba dostanú. Musíme rátať s určitým rešpektom, ale to čo vieme, musíme ukázať. Len vtedy máme šancu."

Treťou hlavnou témou tlačovej besedy bola pripravenosť myjavského štadióna na súťaž. Rekonštrukčné práce prvej etapy prakticky finišujú a veľká stavebná činnosť je už k dnešnému dňu ukončená. Pribudli dve nové kryté tribúny, bol zrevitalizovaný trávnik so zabudovaným umelým zavlažovaním, premenou prešli striedačky a rekonštrukcií sa nevyhla ani pôvodná tribúna, ktorá má novú strechu a audiotechniku. "Časový harmonogram sme stihli, na budúci týždeň v stredu budú všetky práce definitívne ukončené. To, čo sa dnes robí, sú dokončovacie práce a estetické úpravy okolia štadióna. Musíme namontovať reklamné plochy a informačný systém. To, že sme to stihli, je aj vďaka firmám, ktoré nám výrazne pomohli v realizácií zámeru. Bol som veľmi príjemne prekvapený ich prístupom. Robíme všetko preto, aby sme túto sezónu dohrali pod umelým osvetlením. Siete máme pripravené a apríl, máj budúceho roka by sme to už chceli mať hotové. Takisto aj kamerový systém. Chceme splniť všetky podmienky na infraštruktúru, ktoré corgoňligové kluby majú mať. Náklady na výstavbu sa dnes pohybujú na úrovni 400 000,- €, celkovo by to malo byť asi 850 000,- €.", hodnotí priebeh rekonštrukcie Pavel Halabrín.

Na prvej tlačovej besede Spartaka v júni tohto roka odzneli aj informácie o zmenách v sektore hostí. Opäť Pavel Halabrín: "Sektor hostí má momentálne kapacitu 150 miest na sedenie. Zatiaľ táto tribúnka nie je krytá, ale v budúcnosti by sme ju chceli dorobiť. Ako sme hovorili, klietku sme odstránili a budeme robiť iné opatrenia v spolupráci s bezpečnostnou a usporiadateľskou službou tak, aby sme zabezpečili bezproblémový priebeh domácich zápasov. Deklarovali sme to už pri našom vstupe do Corgoň ligy a stále to platí, že chceme vytvoriť také podmienky, aby sa tu ľudia dobre cítili a aby nevznikali konflikty. Sme si vedomí určitého rizika, do ktorého ideme, ale verím, že sa nám to aj v spolupráci so zástupcami iných fanklubov podarí zabezpečiť. Komunikujeme s nimi, hľadáme spoločné riešenia vrátane toho, že členovia fanklubov, ktorí na Myjavu prídu, dostanú bezplatný vstup na štadión s podmienkou istého správania a podobne."

S rekonštrukciou futbalového stánku a s organizačným zabezpečením zápasov súvisia aj zmeny v organizácií dopravy a systéme parkovania. Ulice okolo štadióna budú pri domácich stretnutiach hodinu pred a hodinu po zápase pre návštevníkov uzavreté, dostanú sa tam len miestni obyvatelia, majitelia nehnuteľností či zamestnanci tu fungujúcich prevádzok. Parkovanie pre návštevníkov bude zabezpečené na Marečkovej ulici na parkovisku pri nemocnici na Staromyjavskej ulici.

Prvý domáci zápas v Myjave sa uskutoční v sobotu 21. 7. 2012 o 17.00 h, súperom Myjavy budú Zlaté Moravce. Pred prvým výkopom vedenie klubu plánuje oficiálne otvorenie štadióna aj s krátkym sprievodným programom.

A na záver - Aké sú ciele nováčika Corgoň ligy? Hovorí prezident klubu Pavel Halabrín: "Našou ambíciou je hrať v strede tabuľky, pohybovať sa okolo 10. miesta, aj keď ja som chlapcom povedal, že spokojný budem tak so 6. priečkou, hrať atraktívny futbal a lákať ľudí na štadión. Zaviedli sme takú novinku, že ak vypredáme štadión, polovica vstupného pôjde hráčom..."

V Myjave 11. 7. 2012, mediálny manažér klubu Mgr. Marek Hrin