Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Tlačová správa

Práce na myjavskom štadióne pokračujú podľa plánu

Rekonštrukcia futbalového štadióna v Myjave, kde sa má o necelý mesiac odohrať prvý domáci corgoňligový zápas spartakovcov so Zlatými Moravcami, pokračuje podľa plánu. K dnešnému dňu je tesne pred dokončením nová tribúna označená písmenom C, na ktorej prakticky chýbajú už len stavebné úpravy vstupov a zábradlia...

Práce naplno pokračujú na novej tribúne B za bránou, ktorá bude mať na sebe sedadlami vytvorený nápis Myjava a takisto sa začala výmena strešnej krytiny na pôvodnej tribúne s označením A. Na nej sa budú nachádzať aj upravené striedačky mužstiev, ktoré budú po novom vybudované na „anglický spôsob“, teda budú zapustené do tribúny. Za bránkou pri ihrisku s umelou trávou sú pripravené základy pre nosnú konštrukciu s plachtou, ktorá bude opticky uzatvárať priestor hracej plochy. Revitalizáciou prešiel aj myjavský trávnik, do ktorého bol zabudovaný systém umelého zavlažovania a pripravené sú všetky siete pre umelé osvetlenie a kamerový systém, ktoré by mali byť dobudované v ďalšej etape. Podľa slov prezidenta klubu Pavla Halabrína má klub ambíciu dostavať štadión do navrhovanej podoby do mája budúceho roka.

Súčasný plán investora a klubu Spartak Myjava je taký, aby bol štadión na súťaž pripravený do 10. júla tohto roku. Tempo stavebných a rekonštrukčných úprav a naznačuje, že je reálne tento termín stihnúť. Po skončení práve vykonávaných prác bude nasledovať montáž reklamných plôch, úprava areálu a prístupových komunikácií, vybudovanie informačného systému na štadióne a montáž vstupných turniketov. Riešený bude takisto systém parkovania na Marečkovej a Staromyjavskej ulici tak, aby nevznikali problémy s parkovaním obyvateľov priľahlých ulíc v okolí štadióna. Prakticky to bude riešené zákazom vjazdu do tejto časti mesta hodinu pred a hodinu po zápase, s výnimkou obyvateľov ulíc pri športovom areáli či zamestnancov tu existujúcich prevádzok a obchodov. Tí majú možnosť vyzdvihnúť si do 21. 7. 2012 na Mestskej polícií v Myjave povolenky na vjazd.

Na myjavskom štadióne má byť v tomto roku preinvestovaných okolo 350 000 až 400 000,- €, celkové náklady na nový myjavský štadión sú vypočítané na sumu asi 850 000,- €. Štadión sa buduje z finančných prostriedkov akciovej spoločnosti Spartak Myjava, ktorej vznik bol odsúhlasený Mestským zastupiteľstvom v Myjave v apríli tohto roka. Spoločnosť združuje financie od samosprávy, sponzorov a akcionárov, ktorí si do konca mája mohli zakúpiť akcie spoločnosti v hodnote 100,- € a 10 000,- € a týmto spôsobom priamo podporiť rekonštrukciu myjavského futbalového stánku. Týmto spôsobom prispeli záujemcovia na štadión sumou viac ako 30 000,- €.

V Myjave 26. 6. 2012, PR manager klubu Mgr. Marek Hrin