Prípravka U10 - majstrovský zápas

Majstrovský zápas prípraviek U10 - 2. 9. 2013:

Spartak Myjava - FK Spartak Bánovce nad Bebravou 2:2 (0:1)

Oravec, Drobný, Handžiu, Jankových, Hronček, Kubovčiak, Vávra. Striedali: Kravárik, Bies, Tanglmajerová, Dutko, Michalec, Mihaljevič, Matušicová.

Stretnutie sme nezačali dobre, keď súper hneď z prvého útoku na našu bránu dal gól na 0:1. Po tomto góle sa hra striedala z jednej strany na druhú s množstvom nepresností. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal Kubovčiak, ktorý sám postupoval na súperovu bránku, no jeho strela išla tesne vedľa žrde. Mnohé šance pochytali brankári, alebo ich včas likvidovali obrancovia.
Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom čo najskôr vyrovnať, no súper znova po našej chvíľkovej nepozornosti udrel v 27. minúte po chybe brankára Oravca, keď nakopnutá lopta pred našu bránku skončila v sieti. Ani tento moment nás nezlomil, súpera sme pritlačili, vytvorili sme si niekoľko gólových príležitostí, ale ani jednu sme nedokázali premeniť na kontaktný gól. Góly sme strelili až v samotnom závere stretnutia, keď Handžiu v 42. minúte po samostatnej akcii dal gól na 1:2 a v 48. minúte Vávra vyrovnal na konečných 2:2. Za zmienku ešte stoja dve gólové príležitosti, keď Vávra dvakrát tečom pred súperovou bránkou dvakrát minul.

Kladom stretnutia bola bojovnosť a nasadenie aj za nepriaznivého stavu. Záporom stretnutia bola nesústredenenosť na začiatku polčasov.

autor textu: P. Klement