Prípravka U9 - majstrovský zápas

Majstrovský zápas prípraviek U9 - 25. 5. 2013:

Spartak Myjava - FK Púchov 2:6 (0:3)

Hodúl, Drobný, Kubovčiak, Jankových, Handžiu, Vávra, Tanglmayerová. Striedali: Mihaljevič, Michalec, Hronček, Kravárik, Bies, Drobný, Dutko.

Majstrovské stretnutie sme odohrali na umelej tráve za stáleho dažďa a prehrali sme ho už v prvom polčase, keď sme po nepozornosti brankára Hodúla a jednom strelenom vlastnom góle prehrávali 0:3. Naše gólové príležitosti sme nedokázali premeniť - Dutko sám pred brankárom hostí, Michalec sám pred brankárom hostí a množstvo rohových kopov.
Ani druhý polčas sme nezačali dobre, keď sme si opäť strelili vlastný gól a keď sme sa dostali do stretnutia prehrávali sme už 0:5. Gól sa nám podarilo streliť až v 40. minúte, kedy odrazenú loptu dokopla do bránky Tanglmayerová. Po tomto góle sme hostí viackrát dostali pod tlak, no znova sme nedokázali premeniť gólové príležitosti, ktoré sme si vypracovali a súper nás potrestal z ojedinelého protiútoku, keď prešiel do našej otvorenej obrany a zvýšil stav stretnutia na 1:6. Ani tento gól nás nezlomil, Vávra po odrazenej lopte v 48. minúte znížil na konečných 2:6, no na zvrátenie nepriaznivého stavu už bolo málo času. Myslím, že za predvedený výkon v tomto stretnutí je táto prehra príliš krutá , ale dá sa z nej poučiť a vyvarovať sa chýb v nasledujúcom majstrovskom stretnutí.

Kladom stretnutia bolo vypracovanie si viacero gólových príležitostí, v každom stretnutí dokážeme streliť po dva góly, no na víťazstvo je to málo. Záporom stretnutia bola skutočnosť, že všetky taktické pokyny, ktoré si povieme pred stretnutím, ostanú namiesto výkonu na ihrisku v kabíne.

autor textu: P. Klement