Prípravka U9 - majstrovský zápas

Majstrovský zápas prípraviek U9 - 19. 5. 2013:

MFK Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 4:3 (3:2)

Hodúl, Jankových, Handžiu, Drobný, Bies, Vávra, Tanglmayerová. Striedali: Michalec, Hronček, Mihaljevič, Kravárik, Dutko.

Stretnutie sme odohrali na hlavnom štadióne a začali sme ho veľmi dobre, keď už v 2. minúte Handžiu poslal prihrávkou do brejku Vávru a ten strelil úvodný gól stretnutia. 0:1. Po tomto góle sa hra striedala z jednej strany na druhú s množstvom nepresností. No prišla 7. minúta a najkrajšia akcia v stretnutí, keď Handžiu prihral voľnému Vávrovi, ten po samostatnom úniku strelil do domáceho brankára a odrazenú loptu dokopla do súperovej bránky Tanglmayerová. 0:2. Následné príležitosti domácich pochytal brankár Hodúl, alebo včas zasiahla naša obrana. Prišli však 15. a 17. minúta, kedy po našej chvíľkovej nepozornosti, chybách v strede ihriska a nedôslednom bránení pred našou bránkou súper vyrovnal stav stretnutia na 2:2 a v 23. minúte otočil stav na polčasových 3:2.

Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom čo najskôr streliť súperovi vyrovnávajúci gól, čo sa nám ale po množstve príležitostí nepodarilo. Naopak prišla 40. minúta, keď brankár Hodúl na dvakrát vyrazil dorážky súpera, no obranca Handžiu v snahe vyhlavičkovať loptu trafil do vlastnej bránky. Gól sa nám ešte podarilo streliť v 48. minúte, keď bol pred domácim pokutovým územím po samostatnej akcii faulovaný Vávra a Handžiu z trestného kopu upravil na konečných 4:3.

Kladom stretnutia bol výborný začiatok v stretnutí, keď sme v 7. minúte vyhrávali 0:2. Záporom stretnutia bolo nepremieňanie gólových príležitostí a množstvo nepresností v rozohrávke.

autor textu: P. Klement