Prípravka U9: Prípravný zápas FK Rača - Spartak Myjava 3 : 1

Prípravný zápas prípraviek U9 - 8. 3. 2013:

FK Rača - Spartak Myjava 3 : 1 (1 : 1)

Oravec, Drobný, Handžiu, Michalec, Bies, Vávra, Horniak. Striedali: Baránek, Kubovčiak, Dutko, Tanglmayerová, Jankvých.

Prvý prípravný zápas odohrali hráči U 9 Spartaka Myjava na umelej tráve v Brezovej pod Bradlom. Hra sa striedala z jednej strany na druhú, spočiatku bola poznačená množstvom nepresností na obidvoch stranách, no postupom času sa hra spresnila a družstvá si vypracovali množstvo príležitostí. Súper strelil gól v 15. minúte stretnutia po nedôslednom bránení zo strany Myjavčanov a prečíslení obrany, keď brankár Oravec strelu domáceho útočníka vyrazil, no odrazenú loptu súpera už nemal možnosť chytiť. Po tomto góle prišli zmeny v zostave, čo bolo poznať na zlepšenom výkone. V 20. minúte stretnutia Handžiu centroval z pravej strany na súperovu bránku a lopta skončila na prekvapenie všetkých v domácej bránke - 1 : 1.

Do druhého polčasu spartakovci nastúpili s cieľom vyvarovať sa chýb z prvého polčasu, čo sa im aj čiastočne darilo, no súper strelil gól po hrubej chybe dovtedy výborne chytajúceho brankára Oravca, ktorý priamo prihral súperovi a ten sám pred brankárom strelil gól na 2 : 1. Aj po tomto momente boli malí kopaničiari aktívnejší, keď najskôr Vávra sám postupoval na domácu bránku a miesto strely zvolil prihrávku bez odozvy a následne dobre hrajúci Horniak po rohovom kope trafil len do domáceho brankára. Súper strelil ešte jeden gól na 3 : 1 pred koncom stretnutia, keď už hrali aj starší chlapci. Gól padol po veľmi zle zahratom rohovom kope Myjavčanov a súper sa mohol presadiť v otvorenej obrane.

autor textu: P. Klement