Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starí páni Myjavy víťazmi medzinárodného turnaja

Spartak Myjava - ilustračný obrázok 

MYJAVA, 8. 1. 2018 - V sobotu 6. januára 2018 sa vo Futbal Aréne v Korni uskutočnil Memoriál Pavla Skorčíka a Viktora Vyrobíka. Z víťazstva sa radovali hráči Spartaka Myjava, ktorí vo finálovom dueli zdolali na pokutové kopy poľský tím Radziechowy Wieprz.

 
 

     Turnaj hráčov nad 35 rokov sa odohral na krytom umelom trávniku s rozmermi 90 x 47 metrov za účasti družstiev Aktív Park Korňa, Dudince, Výber Bystrickej doliny, TJ Janovice (ČR), Radziechowy Wieprz (Poľsko) a Spartak Myjava. Hralo v dvoch trojčlenných skupinách a podľa umiestnenia v skupine odohrali tímy stretnutia o konečné umiestnenie. Kopaničiari sa v úvodných dvoch dueloch presadili naplno a oboch súperov zdolali.

Zápasy v skupine:

Spartak Myjava – Výber Bystrickej doliny 4 : 1 (góly: Mozolák 3, Bogora)
Spartak Myjava – Slovan Dudince 3 : 0 (góly: Mozolák 2, Šarudi)
 


Tím Spartaka Myjava na turnaji

Vo finále čakal na Myjavčanov poľský celok Radziechowy Wieprz. Počas riadnej hracej doby sa o víťazovi nerozhodlo, keďže sa zrodil nerozhodný výsledok 1 : 1. V penaltovom rozstrele boli úspešnejší naši hráči, ktorých podržal skúsený Peter Solnička.

Finále:

Spartak Myjava - Radziechowy Wieprz 1 : 1 (gól: Mozolák), 4 : 2 na pokutové kopy (góly: Mozolák, Šarudi, Duriš, Kročian)

Individuálne ocenenie dostal Viliam Mozolák, ktorý sa stal najlepším strelcom turnaja.

Súpiska Spartaka Myjava (čo meno, to pojem): Solnička, Mareček, Šuplata, Štermenský, Bogora, Balcír, Červienka, Duga J., Pašmik, Šarudi, Kročian, Mikolášek, Ďuriš S., Mozolák, Kosík, Nemček P., Zverec.

Konečné poradie turnaja: 1. Spartak Myjava, 2. Radziechowy Wieprz, 3. TJ Janovice, 4. Výber Bystrickej doliny, 5. Aktív Park Korňa, 6. Dudince.
 


Z víťazstva na turnaji sa radovali hráči Myjavy

 

autor textu: T. Marek
foto: Spartak Myjava