28. kolo - 4. liga SZ 2018/2019: Myjava prišla o domácu neporaziteľnosť

4. liga SZ 2018/2019, 28. kolo (31. 5. 2019)

SPARTAK MYJAVA - MFK VRBOVÉ 2 : 3 (1 : 2)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica D. – Pecha (46.Toman), Horeš (K), Brezina (46.Sivák), Lopušan – Flamík, Vlado (84.Rapavý), Marček – Vávra, Jorík, Zelenay (46.Copko)

Zostava MFK Vrbové: Jedlička – Dlhý, Kaman (75.Virág), Srnec, Strecký, Hazda (60.Železník), Chudý, Gažík (K), Troják, Sumer (90.Blaško), Balcír (88.Kurinec)

Predposledný zápas sezóny odohrali hráči Spartak Myjava v rámci 28. kola na domácom trávniku s neďalekým Vrbovým. Domáci boli favoritom duelu a v 14. min. sa ujali vedenia. V pokutovom území bol nedovolene atakovaný Vávra a nariadenú penaltu bezpečne premenil Horeš – 1:0. Hostia ale zakrátko vyrovnali, keď sa po rohovom kope pred bránou presadil Srnec - 1:1. V 27. min. mali výhodu rohového kopu Myjavčania, odrazenú loptu poslal Vávra nad bránu. Nebezpečnejšia bola situácia v 34. min., na center z pravej strany si nabehol Jorík a zasahovať musel Jedlička. V ďalších minútach hrozili aj hostia. Najskôr mieril Srnec do stredu brány a o chvíľu Kaman vedľa nej. V 40. min. urobili Myjavčania hrubú chybu v defenzíve, Sumer sa zmocnil lopty a poslal ju do odkrytej brány – 1:2.

Do druhého polčasu vstúpili spartakovci s tromi zmenami v zostave a zvýšenou aktivitou. V 50. min. zahrávali rohový kop, k hlavičke sa dostal Marček a zasahoval Jedlička. O štyri minúty bolo skóre stretnutia vyrovnané, dôrazný Jorík poslal loptu do siete – 2:2. Hráči Vrbového však hrozili aj naďalej, v 62. min. individuálne prenikol Kaman, s koncovkou si nepotykal. O minútu vyslal striedajúci Železník ďalekonosnú strelu na domácu bránu a lopta skončila až v sieti – 2:3. O dve minúty poslal do pokutového územia výborný center Vávra, Copko zakončoval pohotovo, ale nepresne. Ten istý hráč bol v sľubne sa rozvíjajúcej akcii aj v 77. min., z ostrého uhla skončila lopta v rukaviciach brankára. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby vystrelil tesne vedľa brány Jorík. Na opačnej strane ihriska mohol spečatiť výhru Vrbového Železník, mieril však nepresne. A tak prišla ešte jedna možnosť pre kopaničiarov v 90. min., ale hrdinom okamihu bol Jedlička, ktorý zneškodnil hlavičku aj následnú dorážku domácich hráčov. Myjava tak prišla o domácu neporaziteľnosť, keď podľahla Vrbovému 2:3.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Dnes sme hrali bez pohybu, bez prístupu, bez zdravej agresivity... A bez toho sa futbal hrať nedá. V druhom polčase sa s tým snažili chalani niečo urobiť, ale ako to už tak býva, urazili šťastenu a tretí gól Vrbového bol toho dôsledkom.“

Róbert Horeš, kapitán Spartaka Myjava: „Dnes to bolo o nás. Nepredviedli sme tie výkony, ktoré sa od nás očakávajú. To že sme už splnili cieľ sezóny nie je dôvodom na to, aby sme sa vykašľali na hru alebo zápas odohrali len preto, aby sme ho mali za sebou. To tak nemôže byť. Kvôli divákom, kvôli tomu, čo chceme na trávniku ukázať, aké výsledky chceme dosahovať. Dnes nám to nevyšlo, sme z toho veľmi sklamaní a mrzí nás to.“