27. kolo - 4. liga SZ 2018/2019: Smútok z prehry vystriedala postupová radosť

4. liga SZ 2018/2019, 27. kolo (26. 5. 2019)

TJ SLAVOJ BOLERÁZ - SPARTAK MYJAVA 2 : 1 (1 : 1)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica D. - Toman, Horeš, Sivák, Lopušan – Vávra (81.Brezina), Flamík, Marček, Copko (74.Karika) – Rapavý (63.Pecha), Jorík

Zostava Boleráza: Hrivňák – Klačo, Mackovčín, Daniš, Mikinič (53.Lošonský), Vangel, Dubec, Líška, Loskot (79.Khrulenko), Milinković, Kitta

Líder tabuľky Spartak Myjava vycestoval v rámci 27. kola IV. ligy severozápad do Bolerázu, kde mohol už štyri kolá pred koncom súťaže spečatiť postup do tretej ligy. Aj keď prvú strelu v zápase vyslal Mackovčín, dominantnejším tímom na trávniku bola Myjava. V 6. min. ešte Flamíkove zakončenie nebezpečné nebolo. V 14. min. už kopaničiari pohrozili vážnejšie. Na ľavej strane bol kolmicou vysunutý vpred Vávra, ktorý mal na opačnej strane nabiehajúceho Rapavého. Následná prihrávka ale bola o kúsok dlhšia. V 24. min. sa k realizácií priameho kopu postavil Flamík, lopta skončila nad bránou. O štyri minúty bol v pokutovom území nedovolene atakovaný Copko, ale píšťalka hlavného arbitra zostala nemá. Po polhodine hry zahrával Spartak rohový kop, Joríkova hlavička smerovala nad bránu. Hernú prevahu napokon dokázali Myjavčania pretaviť do vedúceho gólu. V 36. min. bol v šestnástke faulovaný Vávra a nasledoval pokutový kop, ktorý kapitán Horeš bezpečne premenil – 0:1. Hráči Bolerázu smerom do ofenzívy prakticky nič nevymysleli, ale dve minúty pred koncom prvého polčasu sa im podarilo skórovať. Využili svoju silnú zbraň, ktorou sú štandardné situácie a po rohovom kope rozvlnil sieť Klačo – 1:1.

Krátko po zmene strán mieril na domácu bránu z otočky Rapavý. V 52. min. sa otvoril priestor pre Vávru, ktorý sa rútil takmer z polovice ihriska stíhaní domácim obrancom na Hrivňáka, ale prekonať ho nedokázal. O štyri minúty zahrával domáci tím rohový kop, pred bránou zostal nepokrytý Klačo a svojim druhým gólom naklonil misky váh na domácu stranu 2:1. V 67. min. vystrelili Bolerázania dvakrát nad bránu zo strednej vzdialenosti. O dve minúty zakončoval na opačnej strane ihriska Vávra, zasahovať musel Hrivňák. Vo zvyšnom čase sa snažili spartakovci zvrátiť nepriaznivý výsledok. V 72. min. hlavičkoval Copko do priestoru brány. O dve minúty sa Marček po rohovom kope šikovne zbavil protihráča, ale strieľaná prihrávka nenašla kopačku žiadneho zo spoluhráčov. Bodku za stretnutím dala hlavička Siváka v nadstavenom čase. Smútok po prehre ale zakrátko vystriedala radosť hráčov Myjavy. Jaslovské Bohunice totiž zdolali Častkovce a Spartak Myjava sa tak vzhľadom na osembodový náskok v tabuľke stal postupujúcim do 3. ligy! Zopakovala sa tak história spred desiatich rokov, kedy Myjava v sezóne 2008/2009 postúpila do II.ligy Západ, čo bola tretia najvyššia súťaž.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Bol to dobrý zápas z obidvoch strán. Domáci sa snažili - ako každý proti nám. My sme mohli zápas skôr uzavrieť. Dostali sme zbytočné góly po štandardných situáciách, ale súper to dobre zahral. Myslím si, že zlomovým momentom bolo, keď mal Erik Vávra šancu na 2:1. To by sme už asi uhrali. Ale prišla medzičasom krásna správa, že Jaslovské Bohunice vyhrali s Častkovcami. Takže sme tam! Ďakujem všetkým a verím, že sa budeme stále zlepšovať viac a viac. Ďakujeme fanúšikom, ktorí dostali chuť chodiť na futbal, čo je dôležité. Verím, na tretiu ligu budú chodiť vo väčšom počte a my budeme hrať ešte lepšie. Ďakujem všetkým!“

ŽK: 90.Vangel – 65.Toman, 89.Marček
Góly: 36.Horeš (z penalty) – 43., 56. Klačo
Rozhodovali: Barcík - Chlebo, Bojda
Návštevnosť: 150 divákov